Chicago pometel z Milwaukeejem, prvake čaka odločilna sedma tekma

Ponoči smo dobili še šestega udeleženca četrtfinala, saj je bikom iz Chicaga še četrtič uspelo premagati ekipo Milwaukeeja in se bodo tako v nadaljevanju pomerili z Clevelandom LeBrona Jamesa, ki je v prejšnjem krogu brez večjih težav odpravil Boston. Na drugi tekmi so aktualni prvaki iz San Antonia zapravili »zaključno žogico«, saj so bili Clippersi, z razpoloženim Griffinom, tokrat pretrd oreh in so izid v zmagah uspeli izenačiti na 3:3.

rose

Biki tokrat v Milwaukeeju niso imeli dostojnega nasprotnika, saj pri domačih niti en košarkar ni uspel doseči dvomestnega števila točk, medtem ko je bilo pri gostih takšnih kar pet. Chicago je vse četrtine dobil s sedmimi ali več točkami razlike in se tako zasluženo uvrstil v naslednji krog. Joakim Noah je po obračuno dejal, da so z nocojšnjo zmago Biki pridobili prepotrebno samozavest, katera bo zagotovo dobro dela pred nadaljevanjem končnice.

balinelli

V drugem nocojšnjem obračunu so aktualni prvaki na odmor odšli z izenačeni, nato pa so v drugem polčasu domačini, zahvaljujoč odlični predstavi Griffina, naredili minimalno razliko, ki so jo uspeli zadržati do konca obračuna. O potniku v četrtfinale bo tako odločala odločila sedma tekma, ki se lahko odvije v korist ene ali drug ekipe.

Milwaukee Bucks – CHICAGO BULLS 66:120
(Pachulia 8, Ilyasova in Bayless 7 ; Dunleavy 20, P. Gasol 19, Butler 16)

San Antonio Spurs – LOS ANGELES CLIPPERS 96:102
(Belinelli 23, Diaw 17, Duncan in Leonard 12 ; Griffin 26, Redick 19, Paul 19)