Chicago pokvaril debi Lueja na klopi Cavsov, rekord kariere DeMarcusa Cousinsa

Vse oči v Ligi NBA so bile v soboto uperjene v Cleveland, kjer je svoj trenerski debi na klopi Cavaliersov doživel Tyronn Lue. Izkazalo se je, da je pred Luejem in Cavsi še ogromno dela, saj so jih Chicago Bullsi premagali s 96:83. Spomnimo, Lue je na mestu glavnega trenerja nadomestil Davida Blatta, ki ga je vodstvo Clevelanda nepričakovano odstavilo v petek.

Pau Gasol je dosegel 25 točk in deset skokov, Jimmy Butler je prispeval 20 točk, Bullsi pa so že v tretji četrtini pobegnili na visoko prednost 17 točk, Cavaliersom pa do konca niso pustili, da se približajo na manj kot osem točk zaostanka. Obiskovalci tekme v Quicken Loans Areni so svoje nezadovoljstvo nad igro ekipe pokazali tudi z glasnimi vzkliki, a to ni pomagali LeBronu Jamesu (26 točk, 13 skokov in devet podaj), da zabeležili 31. zmago v sezoni. Bullsi so vknjižili šele tretjo zmago na zadnjih devetih tekmah.

Rekord kariere po številu točk je v soboto v Sacramentu postavil DeMarcus Cousins. Center Sacramento Kingsov se je ustavil pri 48 točkah, k temu je dodal še 13 skokov, Kralji pa so premagali Indiana Pacerse, s 108:97. Rajon Rondo je vknjižil drugi zaporedni, hkrati pa šesti trojni dvojček sezone, s 11 točkami, desetimi skoki in desetimi podajami.

Sacramento je prvič po oktobru in novembru 2014 dobil pet zaporednih tekem, in Kralji na lestvici zahodne konference trenutno držijo osmo mesto, ki je zadnje, ki še vodi v končnico. Cousins je v tej sezoni že na 15 tekmah dosegel več kot 30 točk. Le v zadnji četrtini je vknjižil 15 točk, njegov niz 11 zaporednih točk pa je Sacramento popeljal v vodstvo s 97:89, naskok Kingsov je kmalu prešel mejo desetih točk, in nova zmaga je bila le še vprašanje časa.

New York Knicksi so v Charlotteu proti Hornetsom doživeli drugi zaporedni poraz v dveh dneh. Po tem, ko so jih v petek na domačem parketu premagali Los Angeles Clippersi, so tokrat Kratkohlačniki proti Sršenom izgubili s 84:97. Znova je več priložnosti dobil Saša Vujačić, ki je na parketu preživel 12 minut, in tekmo zaključil z osmimi točkami, štirimi podajami in dvema skokoma.

V Time Warner Cable Areni je bilo vse odločeno že pred začetkom zadnje četrtine, saj so si igralci Charlottea v uvodnih 36 minutah priigrali 21 točk naskoka, visoko prednost pa so zadržali vse do konca tekme. Pri Knicksih se je najbolj izkazal Derrick Williams z 19 točkami in 14 skoki, za Charlotte sta jih po 26 dosegla oba organizatorja igre, Jeremy Lin in Kemba Walker.

Phoenix Sunsi so v domači dvorani presenetili Atlanta Hawkse, in po trojki Archieja Goodwina 0,1 sekundo pred koncem tekme, slavili zmago z 98:25. Goodwin je tekmo zaključil s 24 točkami, moštvo iz Arizone pa se je veselilo šele drugi zmage na zadnjih 17 tekmah. Pod obema obročema je kraljeval Tyson Chandler, ki je s 27 skoki izenačil rekord franšize. Kar 17 skokov je zbral že v prvem polčasu, k temu pa je dodal 13 skokov in pet podaj.

Liga NBA, redni del sezone, 23. 1.:

CHARLOTTE – New York 97:84 (20:22, 25:21, 32:13, 20:28)
(Lin (5 skokov, 5 podaj) in Walker (6 skokov, 5 podaj) po 26, Hairston 20 (10 skokov); Williams 19 (14 skokov), Porzingis 13)

NEW ORLEANS – Milwaukee 116:99 (22:23, 30:28, 32:23, 32:25)
(Anderson 23 (6 skokov), Davis 22 (7 skokov, 5 podaj); Monroe (11 skokov) in Middleton (7 skokov, 5 podaj) po 22, Carter-Williams 19 (5 podaj))

MINNESOTA – Memphis 106:101 (20:25, 37:21, 27:28, 22:27)
(Muhammad 25, Wiggins 19 (5 skokov); Chalmers 19 (5 podaj), Gasol 17)

Cleveland – CHICAGO 83:96 (14:21, 25:23, 19:28, 25:24)
(James 26 (13 skokov, 9 podaj), Smith 18 (11 skokov); Gasol 25 (10 skokov, 6 podaj), Butler 20 (9 skokov))

PHOENIX – Atlanta 98:95 (29:23, 19:16, 26:25, 24:31)
(Goodwin 24, Tucker (6 skokov) in Len (12 skokov, 5 podaj) po 16; Bazemore 21 (6 skokov), Schroder 19 (5 podaj))

DENVER – Detroit 104:101 (26:32, 19:22, 39:20, 20:27)
(Gallinari 30 (6 skokov), Mudiay 18; Morris 20, Caldwell-Pope 16)

PORTLAND – LA Lakers 121:103 (37:22, 25:30, 39:24, 20:27)
(Lillard 36 (5 podaj), McCollum 28; Russell 21, Williams 16)

SACRAMENTO – Indiana 108:97 (31:2, 19:20, 31:25, 27:27)
(Cousins 48 (13 skokov), Rondo (10 skokov, 10 podaj) in Collison po 11; George 34, Hill 17 (13 skokov))

WASHINGTON – UTAH
Prestavljeno zaradi vremenskih razmer v ZDA.

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 12 minut, 8 točk (1/3 za dve, 2/2 za tri, 0/1 PM), 2 skoka, 4 podaje in 1 izgubljena žoga.