Chicago do šeste zaporedne zmage, Sacramento preživel poskus preobrata Lakersov

V Ligi NBA so bile v četrtek odigrane le štiri tekme. Atlanta Hawksi so visoko, s 126:98, premagali Philadelphia 76erse, dvoboj večnih rivalov med Chicago Bullsi in Boston Celticsi, je pripadel Bikom (101:92), Houston Rocketsi so z dobro igro v drugem polčasu strli Utah Jazze (103:94), Sacramento Kingsi pa so preživeli poskus velikega preobrata Los Angeles Lakersov (118:115).

Moštvo Chicago Bullsov je očitno našlo odgovore na vsa vprašanja, ki so si jih zastavljali še nekaj tednov nazaj, ko ekipa ni delovala sinhronizirano, in se je govorilo celo o sporih znotraj garderobe. Z odlično tretjo četrtino, v kateri so vodstvo točke iz začetka drugega polčasa, povišali na naskok 11 točk pred začetkom zadnje četrtine (74:63), so postavili temelje šesti zaporedni zmagi, ki so jo v zadnjih 12 minutah nato le še potrdili.

Pau Gasol je vknjižil 17 točk in 18 skokov za 19. dvojni dvojček sezone, Derrick Rose je dodal 18 točk, najboljši strelec moštva pa je bil Jimmy Butler z 19 točkami, v statistiko pa je vpisal še deset podaj. Na drugi strani je Jae Crowder dosegel 17 točk, Kelly Olynyk pa jih je dodal 16. Boston je iz igre metal le 35,7-odstotno, izgubil pa še četrto od zadnjih petih tekem.

James Harden je še tretjič na zadnjih štirih tekmah dosegel vsaj 30 točk, in bil glavna gonilna sila ob drugi zmagi Houston Rocketsov nad Utah Jazzi (103:94), v zadnjih štirih dneh. Harden se je tokrat ustavil pri 33 točkah.

Po prvem polčasu je vse kazalo na to, da se bo Utah maščeval za ponedeljkov poraz v Salt Lake Cityju, saj so igralci Jazza izkoriščali nepazljivost Houstona, in po uvodnih 24 minutah vodili s 44:39. Toda v drugem polčasu so v Toyota Centru spremljali povsem drugo pesem – Rakete so začele spretno kapitalizirati na izgubljenih žogah Utaha, in v zadnjo četrtino so vstopile z naskokom desetih točk, ki je zadoščal za mirno končnico.

V Sacramentu so Los Angeles Lakersi proti domačim Kingsom skoraj poskrbeli za veliki preobrat. Po tem, ko so v tretji četrtini zaostajali že s 27 točkami razlike, so Jezerniki v zadnji četrtini strnili svoje vrste, in z neverjetnim delnim izidom 23:6, manj kot štiri minute pred koncem tekme prevzeli vodstvo.

Dve minuti pred koncem tekme si je D’Angelo Russell ob polaganju, s katerim so Lakersi znova prevzeli vodstvo, zvil gleženj, in v naslednjem napadu tudi zapustil igro. V končnici tekme so Sacramento skoraj pokopali zgrešeni prosti meti. Po tem, ko je Rajon Rondo zadel enega od dveh, je Jordan Clarkson zadel koš za 115:113. Enega od dveh prostih metov je nato zadel še DeMarcus Cousins, po dveh zapravljenih napadih Jezernikov, pa je koš za vodstvo svojega moštva zadel izkušeni Rondo.

Odločilno žogo za Lakerse je v svoje roke vzel Clarkson, a mu jo je Rondo izbil iz rok, Cousins pa je z dvema zadetima prostima metoma le še potrdil zmago Sacramenta s 118:115. Lou Williams je imel ob koncu tekme priložnost za izenačenje rezultata, a je zgrešil trojko.

Kobe Bryant je tekmo zaključil z 28 točkami, ob tem pa v zadnji četrtini ni stopil na igrišče. Russell je za Lakerse dodal 27, Clarkson pa 20 točk. Na drugi strani je bil z 29 točkami najboljši Cousins, Rudy Gay in Quincy Acy pa sta dodala po 18 točk.