Charlotte pred očmi Michaela Jordana visoko premagal Chicago

Le eno moštvo je v torek v Ligi NBA zabeležilo zmago na domačem parketu. To so bili Charlotte Hornetsi, ki so s 130:105 premagali Chicago Bullse. Slovenska predstavnika sta torek zaključila s polovičnim uspehom. Goran Dragić je z Miamijem doživel poraz proti Atlanti , Beno Udrih pa z Memphisom premagal Sacramento.

Prvo zmago sezone so dosegli Charlotte Hornetsi, ki so pred očmi lastnika kluba, Michaela Jordana, ki je tekmo aktivno spremljal s konca klopi, in po zaslugi odličnega meta iz igre, popolnoma strli Chicago Bullse (130:105). Hornetsi so zadeli kar 14 od 22 metov za tri točke, iz igre skupno metali 51,6-odstotno, zgrešili pa le enega od 23 prostih metov. V veliki strelski krizi se nahaja Derrick Rose, ki je še tretjo tekmo zapored dosegel manj kot deset točk. Pri Charlottu je kar sedem igralcev doseglo dvomestno število točk, največ, 20, pa jih je dal Jeremy Lamb.

Miami Heat imajo po štirih odigranih tekmah v novi sezoni, dva zmagi in prav toliko porazov. Vročica je v torek doživela poraz proti Atlanti Hawks, ki je bila uspešnejša z 98:92. Goran Dragić je odigral zaenkrat najboljšo tekmo te sezone. V 32 minutah igre je dosegel 19 točk, temu pa dodal še pet skokov in dve podaji. Najboljši strelec Heatov je bil znova Hassan Whiteside, s 23 točkami in 14 skoki, Dwyane Wade pa je vknjižil 21 točk.

Kar štirje igralci Atlante iz začetne peterke, so dosegli dvomestno število točk, s 26 točkami, devetimi podajami in šestimi skoki pa se je najbolj izkazal Jeff Teague. Al Horford je zbral 13 skokov in vpisal 17 točk.

Hawksi so v prvem polčasu vodili že s 15 točkami razlike (41:26),  a se je Heatom uspelo osem minut pred koncem približati na 75:79. Toda v naslednjem napadu je Justin Holiday zadel trojko za oddaljitev Atlante na +7, Miamiju pa se ni več uspelo resneje približati in ogroziti zmage gosto.

Zanimivo, oba poraza je Miami v tej sezoni doživel proti ekipama, ki sta minulo sezono zaigrali v konferenčnem finalu vzhoda (Cleveland, Atlanta).

Dan je bil zgodovinski za Dwyanea Wade, ki je postavil kar nekaj mejnikov v svoji karieri. Tako je v drugi četrtini zabil tisočič v svoji karieri, hkrati pa je zbral še 25.000 skokov v napadu v zgodovini franšize Miami Heat. Prav tako je presegel mejo 1000 točk proti Atlanta Hawksom, ki so sedmo moštvo v Ligi NBA, proti katerim je Wadeu uspel ta dosežek. V statistiko pa je vpisal še 720. blokado v karieri, in na večni lestvici branilcev, na petem mestu prehitel Clydea Drexlerja. Pred njim so le še Michael Jordan (893), Tracy McGrady (807), Vince Carter (758) in Ron Harper (729).

Po ponedeljkovem porazu za natanko 50 točk proti Golden State Warriorsem, so se Memphis Grizzliesi v torek pobrali na najlepši možni način – z zmago proti Sacramento Kingsom, s 103:89. Za Grizlije je na peti tekmi to tretja zmaga sezone.

Beno Udrih je na parketu preživel 21 minut, iz igre zadel tri od sedmih metov, in tekmo zaključil s šestimi točkami in tremi podajami. Zach Randolph je bil najboljši strelec Memphisa z 20 točkami in 11 skoki. Pri Sacramentu jih je 19 dosegel Rudy Gay.

Igralci Memphisa so tekmo začeli zavzeto, odločni, da popravijo vtis iz ponedeljkovega obračuna z Golden Statom, in že ob polčasu so vodili za deset točk. Vodstvo so še dvignili pred začetkom zadnje četrtine, ko je semafor kazal 83:67, prednost Memphisa pa se do konca tekme ni več spustila pod trinajst točk.

Začetna peterka Memphisa je v ponedeljek proti Warriorsem iz igre zadela le 11 od 46 metov iz igre. Tokrat so že v prvi četrtini zadeli 11 metov iz igre. Sacramento, ki je v povprečju na prvih treh tekmah sezone dosegal kar 115 točk na tekmo, je tokrat iz igre metal le 39-odstotno, zadel pa le 24 od 40 prostih metov.

Obračun centralne divizije med Detroit Pistonsi in Indiano Pacersi, so s 94:82 dobili slednji, in tako prišli do prve zmage v tej sezoni. Rodney Stuckey je proti svoji nekdanji ekipi dosegel 23 točk, in bil glavni igralec klopi Indiane, ki je rezervne igralce Detroita v točkah premagala s kar 43:2. Paul George je tekmo zaključil s 16 točkami in osmimi skoki. Na drugi strani je dominiral Andre Drummond, ki je dosegel 25 točk, zbral pa kar 29 skokov, in s tem postavil nov rekord kariere, postal pa je tudi prvi igralec Pistonsov z dvema zaporednima tekmama z vsaj 20 točkami in 20 skoki, po letu 1985.

Indiana je do zmage prišla po nizu 22 zaporednih točk, s katerimi je zaostanek 22:30 iz zaključka prve četrtine, spremenila v vodstvo s 44:30 v drugi četrtini. V tretjem delu igre je semafor kazal že 70:53 za Pacerse, dvoboj pa je bil takrat tudi dokončno odločen.

Liga NBA, redni del sezone, 3. 11.:

CHARLOTTE – Chicago 130:105 (37:20, 32:27, 31:30, 30:28)
(Lamb 20, Batum 18 (8 skokov); Butler 26, McDermott 17)

Detroit – INDIANA 82:94 (30:24, 17:35, 20:26, 15:9)
(Drummond 25 (29 skokov), Jackson 20 (6 podaj); Stuckey 23, George 16 (9 skokov, 6 podaj))

Miami – ATLANTA 92:96 (24:25, 16:26, 25:28, 27:19)
(Whiteside 23 (14 skokov), Wade 21; Teague 26 (9 podaj, 6 skokov), Horford 17 (13 skokov))

New Orleans – ORLANDO 94:103 (17:28, 26:29, 26:21, 25:25)
(Gordon 21, Davis (9 skokov), Holiday in Anderson po 14; Fournier 30 (5 skokov), Vučević 22 (13 skokov))

Dallas – TORONTO 91:102 (25:31, 26:18, 22:25, 18:28)
(Nowitzki 18 (7 skokov), Matthews 13; Lowry 27 (10 podaj, 5 skokov), DeRozan 20)

Sacramento – MEMPHIS 89:103 (29:25, 11:25, 27:33, 22:20)
(Gay 19 (5 skokov), Collison 18; Randolph 20 (11 skokov), Lee (5 skokov) in Conley (6 podaj) po 14)

LA Lakers – DENVER 109:120 (36:30, 21:30, 26:33, 26:27)
(Clarkson 30, Williams 24 (5 skokov); Faried 28 (15 skokov), Gallinari 21 (8 skokov))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 19 točk (3/6 za dve, 3/5 za tri, 4/4 PM), 5 skokov, 2 podaji, 1 blokada, 3 pridobljene in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Memphis Grizzlies) – 21 minut, 6 točk (3/5 za dve, 0/2 za tri), 3 podaje, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.