ČESTITKE: Zvezda prvak regije, Pukl sodil

Crvena zvezda je novi in stari prvak Lige ABA. V tretji tekmi finala je z 61:49 slavila zmago v Sremski Mitrovici. To je bilo dovolj za skupen izid 3:0 v zmagah. Oslabljeni Mega Leks ni bil konkurenčen. V dresu prvakov je Quincy Miller dosegel 18 točk, Stefan Jović pa je bil imenovan za MVP-ja končnice.

0205_cz Liga ABA, finale, 3. tekma, 2.5.

Mega Leks – CRVENA ZVEZDA 49:61 (16:24, 18:13, 6:9, 9:15) (0:3 v zmagah)
(Zagorac 21 (6 skokov), Ivanović 10 (6 podaj); Miler 18 (8 skokov), Zirbes in Simonović po 9) 0205_statistika Domačinom pošle moči

Beograjčani so vodili dobršen del tekme, Mega Leks pa brez kvarteta Luwawu – Jaramaz – Kabha – Aranitović ni bil konkurenčen. Svoje je naredil tudi ritem tekem. Domačini, vodil jih je Dejan Milojević, so na zadnji tekmi imeli skromen komaj 33-odstoten met iz igre, izgubili so kar 26 žog. Zvezda je na tej tekmi zbrala kar 14 ukradenih žog! 15 točk skupaj Zvezda je prišla na gostovanje, da serijo konča. V prvi četrtini je vodila 12:20, domačin pa se ni dal. V 18. minuti je povedel 32:31, potem še 34:33. Polčas je pripadel Zvezdi (34:37). Nadaljevanje je bilo slabše, predvsem pa sta bili ekipi povsem nerazpoloženi v napadu (15 točk skupaj v 10 minutah!). Mega Leks je prišel na 40:41, temu pa je sledila serija 0:8. Prvak je bil odločen.

Brez Javorja

Pečat finalu je dal tudi slovenski sodnik Saša Pukl, ki je sodil na tretji tekmi. V finalni seriji pa ni bilo Damirja Javorja, nad katerim sojenjem je imela Crvena zvezda v sezoni največ pripomb. Očitno je predsednik Zvezde Nebojša Čović dosegel svoje.