ČESTITKE: Helios Sunsi drugič prvaki, Čakarun MVP

Helios Sunsi so drugič v zgodovini državni prvaki. V finalu so s 3:1 v zmagah odpravili Laščane, nocoj pa je bilo 64:56. MVP finala je postal Marjan Čakarun. Laščani so izgubili četrti finale.

Liga Nova KBM, finale, 4. tekma, 5.6.
HELIOS SUNS – Zlatorog 64:56 (14:17, 16:12, 17:9, 17:18)
Helios: Čakarun 19 (7 skokov), Močnik Ja. 7, Atanacković 8, Lelić 4 (5 skokov), Robertson 11 (5 skokov, 4 podaje), Močnik Ju. 8 (3 podaje), Zagorac 1, Vončina 6.
Zlatorog: Jurak 10 (4 skoki), Booker 4 (7 skokov), Vašl 6, Abrams 9 (7 skokov), Vujasinovič 6 (5 podaj), Jeftić 12 (8 skokov), Đekić 9.

Tretji Hrvat

Jakša Vulić je postal še tretjo hrvaški trener, ki je postal slovenski državni prvak. Pred tem je to leta 2000 uspelo Ivanu Sunari s Krko, Dolenjce pa je leta 2003 na slovenski vrh popeljal Neven Spahija.

Slab uvod Heliosa

Laščani so igrali dobro, predvsem je bil vzpodbuden njihov začetek. Do košev so prihajali iz druge, tretje akcije. Na tekmi so si priigrali dve občutni prednosti: 11:17 (1. četrtina) ter 14:22 (druga četrtina). Domžalčani so bili v krču, Laščani tega niso znali izkoristiti.

0506_statistika_01
Heliosu se na ključni tekmi niso tresle roke, tudi skok so poravnali (foto: kosarka.si)

Laščani zapravili priložnost

Dva zapravljena napada ter dve izgubljeni žogi Branislava Đekića in menjava na mestu organizatorja (Jure Močnik) je bilo dovolj, da so domačini s serijo 10:0 stopili prednost. Pri tem je bil v veliko pomoč razigrani in za ekipo koristni Hugh Robertson (skok, ukr. Žoga, trojka za 21:22).

9:2

Ko so domačini drugi polčas začeli s serijo 9:2, je bil zmagovalec bolj ali manj znan. Gostje so barvarje lovili (tudi zavoljo domačih neumnosti – tehnična napaka Čakaruna), prišli celo na 56:54, potem pa zapravili napad.

0506_statistika_00
Helios je glavnino točk dosegel pod košem, Zlatoroga ni rešila niti klop (foto: kosarka.si)

Helios ni več izpustil naslova iz rok.

Nekaj zanimivosti:

– obe ekipi sta med sezono menjala trenerja. V Laškem je ekipo selekcioniral Predrag Milović, v Domžalah pa Gašper Okorn
– Laščani so v pokalu Spar in Ligi Nova KBM izločili Union Olimpijo, potem pa se spotaknili na domžalski oviri (Lastovka, Helios Suns)
– Helios Suns in Zlatorog sta bila tudi finalista lige Sixt Alpe Adria Cup, tudi tam so bili uspešnejši Domžalčani