ČESTITAMO: Slovenske košarkarice prvič na EuroBasket!

Slovenska ženska reprezentanca si je s prepričljivo zmago proti Litvi (75:54) krog pred koncem kvalifikacij za EuroBasket 2017 že zagotovila nastop na prihodnjem evropskem prvenstvu, ki ga bo med 16. in 27. junijem prihodnjo leto gostili Čehi!

Erkić in Oblak

S 16 točkami sta se izkazali Maja Erkić in Teja Oblak. Tekmo v Celju si je ogledalo več kot 1000 gledalcev, med njimi tudi predsednik republike Slovenije Borut Pahor.

Po 1. mesto

Slovenke so prišel do največjega uspeha, na poti do tja pa so odpravile tudi Litvo, kjer je košarka vse in še več. V sredo pa sledi še obračun za 1. mesto v skupini. “Naredili bomo vse, da bomo 1. na koncu, ker bomo nato imeli boljši žreb v nadaljevanju,” pa je trener Damir Grgič že napovedal, po kaj gre ekipa v Latvijo.

1911_lisec
Kvalifikacije za EuroBasket 2017, 5. krog, 19.11.
SLOVENIJA – Litva 75:54 (20:11, 21:15, 19:16, 15:12)
Slovenija: Ljubenovič 3, Oblak 16 (5 podaj), Zdolšek 2, Erkić 16 (4 skoki, 4 podaje), Abramovič 2 (4 skoki), Barič 8 (7 podaj, 2 skoka), Piršič 10 (10 skokov), Lisec 11 (5 skokov), Trebec 2, Prezelj 5.

Le z eno trojko v vsakem polčasu

Slovenija je rutinsko ugnala Litvo. V uvodni četrtini je povedal 20:11, potem pa dovolila, da je Litva uravnotežila skok. A tudi to ni ustavilo Slovenk, da ne bi odšle na odmor s 15 točkami plusa. Razlika je bila visoka, če vemo, da je Slovenija zadela le eno trojko (1/7, do konca tekme nič bolje: 2/14).

Prebudil jih je

„Želeli smo, da bi v prvih petih minutah zlomili odpor Litve,“ je selektor Damir Grgič priznal, kaj je pričakoval in terjal od svojih igralk v nadaljevanju. Pa se to ni zgodilo. Litva je prednost stopila na devet točk (45:36), Grgič pa je v minuti odmora odčital lekcijo svojim igralkam. Ki so kot prave profesionalke, pa saj to tudi to, izvrstno reagirale in s serijo 15:6 nabrale 18 točk naskoka pred zadnjo četrtino (60:42).

Pahor na parket

Zadnjih deset minut je minilo v slavnostni atmosferi, ki mu je sledilo veliko slavje. Na parketu se je igralkam pridružil tudi predsednik Pahor, ki mu je družbo delal predsednik KZS-ja Matej Erjavec.