Celje previsoka ovire za Domžale

Po reprezentančnem premoru so se na parket vrnile košarkarice v 1. SKL za ženske. V vnaprej delegirani tekmi 16. kola, ki bo sicer v celoti odigrano šele v februarju, so košarkarice Athlete Celja premagale ekipo Domžal z rezultatom 91:37.

zkk athlete celje

1.SKL (Ž), 16. krog, 26.11.
ATHLETE CELJE – Domžale 91:37 (27:10, 24:7, 16:14, 24:6)
(Evans 24 (9 skokov, 5 podaj, 6 prid. žog), Ocvirk 15, Slonjšak 14; Molnar 14, Stefanoski 12)

V dvorani Gimnazije Celje – Center smo po končanih reprezentančnih aktivnostih spremljali tekmo med aktualnimi državnimi prvakinjami iz Celja ter ekipo Domžal. Celjanke so upravičile vlogo favoritinj in prišle do sedme zmage, Domžalčanke pa so izgubile še sedmič na sedmih tekmah. Košarkarice Athlete Celja so tekmo začele odločno in že prvo četrtino dobile za 17 točk. Do polčasa je prednost narasla na 34 točk (51:17), pri domačinkah pa je Američanka Evansova do odmora dosegla že 20 točk. V tretji četrtini so gostujoče košarkarice vzpostavile ravnotežje, vendar razlike niso uspele znižati. Varovanke Damirja Grgića so zadnjo četrtino znova odigrale zavzeto in jo dobile z rezultatom 24:6. Srečanje se je končalo z 91:37. Pri Celjankah je največ točk dosegla Shante Evans (24), pri varovankah Vlada Velikonje pa Lorena Molnar (14), ki pri Domžalčankah igra kot posojena igralka celjskega Athleta.

V osmem kolu (3. decembra) se bodo Celjanke pomerile z Mariborčankami, Domžalčanke pa bodo gostovale pri slatniški Janini.

Damir Grgić, Athlete Celje:
“Zaslužena zmaga naše ekipe. Čestitke igralkam za prikazano igro. Prav tako pa bi čestital Domžalčankam za korektno igro.”

Vlado Velikonja, Domžale:
“Čestitke Celjankam za zmago in korektno igro. Mi smo imeli nekaj svetlih in nekaj temnejših trenutkov. Naša dekleta so se borila do konca in na taki tekmi delamo na mentaliteti.”