Celje premočno za Ilirijo, Grosuplje prvič

Košarkarice v državnem prvenstvu so odigrale tekme šestega kola. Celjanke so v domači dvorani ugnale Ilirijo z rezultatom 73:54 in zabeležile peto zaporedno zmago. Ekipa Grosupljega je proti Ježici dosegla prvo zmago v sezoni. Konjice so v gosteh ugnale Janino (55:46), Triglav pa je v drugem polčasu strl odpor Maribora in slavil z 69:44.

lestvica skl z
Triglav ostal 1. (foto: kosarka.si)

1.SKL (Ž), 6. krog, 5.11.
ATHLETE CELJE – Ilirija 73:54 (19:6, 15:14, 26:13, 13:21)
(Marić 11 (7 skokov),  Evans 10 (7 skokov), Krošelj in Slonjšak po 9; Klavžar 15 (11 skokov), Trebec 14 (6 skokov), Ilievski 11 (6 skokov))

Celjanke, ki so med tednom v WABA ligi ugnale črnogorsko Budućnost, so v šestem kolu gostile Ilirijo. Ljubljančanke so morale priznati premoč aktualnim državnim prvakinjam, ki so zmagale z rezultatom 73:54. Srečanje so bolje začele košarkarice iz Štajerske in že po prvih desetih minutah prišle do prednosti 13 točk. V nadaljevanju so Ilirjanke vzpostavile ravnotežje na igrišču, vendar prednosti Celjank niso uspele znižati. V 25. minuti tekme je prednost prvič zrasla nad 20 točk, ob koncu tretjega dela tekme pa je bila najvišja na tekmi (27). Zadnjo četrtino so Ilirjanke odigrale bolje in ta del srečanja dobile z osmimi točkami prednosti ter tako omilile poraz. Domači trener Damir Grgić je v igro poslal enajst košarkaric (počitek je tokrat namenil Annimarii Prezelj) in prav vse so se vpisale med strelke. Najbolj razpoložena je bila Marićeva, ki je v statistiko vpisala 11 točk in 8 skokov. Pri gostjah je 15 točk dosegla Anja Klavžar (11 skokov).

Celjanke v naslednjem kolu gostujejo v Domžalah, Ilirija pa v prihodnjo soboto gosti Janino.

GROSUPLJE – Ježica 64:54 (22:10, 20:15, 5:20, 17:9)
(Dautović 16, Goršič 15 (8 skokov), Zupančič 12 (11 podaj, 6 skokov); Mlakar 17, Kramžar 16 (6 prid. žog), Jamnik 8)

Ekipa Grosupljega je zabeležila prvo zmago v tej sezoni državnega prvenstva. Domačinke so tekmo odločno začele in po dobrih štirih minutah vodile z rezultatom 10:0. Gostje so svoj prvi koš na tekmi dosegle po petih minutah. Grosupeljčanke so visok ritem igre držale celotno prvo četrtino in jo zaključile s prednostjo 12 točk. V drugih desetih minutah so prednost hitro povišale na 16 točk, nato pa je sledil niz Ježičank (7:0), s katerim so se malce približale domačinkam. Dolenjke so na pritisk gostij hitro odgovorile in na polčas odšle s prednostjo 17 točk. V tretji četrtini so Ljubljančanke začele prednost nižati in slabo minuto do konca tega dela srečanja izenačile rezultat na 45 (delni izid 20:3). Ježičanke, ki so porabile veliko energije, da so znižale prednost Grosupeljčank, niso uspele povesti. Rezultat je bil zadnjič poravnan na 49, nato pa so domače košarkarice uspele streti odpor Ljubljančank in slavile zmago z rezultatom 64:54. Pri ekipi z Dolenjske je največ točk dosegla Merisa Dautović (16), zelo razpoložena za igro je bila tudi Klara Zupančič, ki je 12 točkam dodala 11 podaj. Pri gostjah iz Ježice je Dora Mlakar dosegla 17 točk.

Košarkarice Grosupljega se bodo v naslednjem kolu pomerile s Konjicami, Ježičanke pa v domači dvorani gostijo Triglav.

Janina – KONJICE 46:55 (12:13, 13:17, 16:13, 5:12)
(Bastašič 14, Serdar 9 (12 skokov), Đurić 8 (9 skokov); Klančnik 15 (15 skokov, 7 prid. žog), Zdovc in Kene po 9)

Košarkarice Janine in Konjic so se v Rogaški Slatini pomerile za drugo zmago v tej sezoni. Konjičanke so tekmo odprle z delnim rezultatom 8:0, do prvega dvominutnega odmora pa so se domačinke približale na točko zaostanka. V začetku druge četrtine so Slatničanke prvič povedle, vendar je bilo to vodstvo kratkotrajno, saj so do polčasa gostje znova povedle (30:25). Pred zadnjimi desetimi minutami so se domače košarkarice približale na točko zaostanka in tekma je bila pred zadnjo četrtino popolnoma odprta. V šestih minutah zadnje četrtine sta ekipi skupaj dosegli devet točk (Janina pet in Konjice štiri). Nato je sledil strelski mrk Slatničank, ki do konca srečanja niso več zadele. košarkarice Konjic pa so dosegle še osem točk in tekmo dobile z rezultatom 46:55. Pri domačih je Bastašičeva dosegla 14 točk, pri gostjah iz Konjice pa je bila najbolj razpoložena Katja Klančnik (15 točk, 15 skokov, 7 prid. žog).

V sedmem kolu se bodo košarkarice Janine pomerile z Ilirijo, Konjice pa gostijo ekipo Grosupljega.

TRIGLAV – Maribor 69:44 (13:16, 15:15, 20:9, 21:4)
(Abramovič 17 (7 skokov, 6 podaj), Zdolšek 15, Jakobčič 12 (5 podaj); Stergar 17, Cvijanovič 12 (6 skokov), Kuzma 7 (6 skokov)).

Kot zadnje so v šestem kolu na parket stopile Triglavanke in Maribor. Šlo je za dvoboj ekipi, ki v prvih šestih kolih nista izgubili. Štajerke so tekmo bolje začele in v prvi četrtini povedle za sedem točk (14:7). Do konca prvih desetih minut so domače košarkarice znižale razliko na tri točke, vendar so po prvem krajšem odmoru znova prevladovale košarkarice Maribora. V 16. minuti so Mariborčanke vodile za devet točk, a so se Kranjčanke znova vrnile v igro in se do polčasa približale na tri točke zaostanka. V drugem delu so aktualne državne podprvakinje prevzele pobudo. V drugem polčasu so prejele zgolj 13 točk, dosegle pa so jih 41. Zadnjih sedem minut košarkarice iz Štajerske niso dosegle točke, medtem ko so jih Kranjčanke 14. Tekma se je končala z rezultatom 69:44. Obe najboljši strelki sta dosegli po 17 točk, pri domačih je bila to Rebeka Abramovič, pri gostjah pa Ela Stergar.

V sedmem kolu Triglav gostuje pri ekipi Ježice, Mariborčanke so proste. Štajerke vseeno v naslednjem tednu ne bodo počivale, saj bodo v četrtek odigrale zaostalo srečanje 4. kola proti Iliriji.