Celje po preobratu, Triglav ni bil kos Crveni Zvezdi

V sredo sta novi tekmi v ženski mednarodni regionalni ligi WABA odigrali ekipi Athlete Celje in Triglava. Celjanke so po preobratu prišle do tesne zmage proti ekipi Play Off Ultra, Kranjčanke pa so izgubile na gostovanju pri Crveni zvezdi.

athlete celje

Liga WABA, 2. del, 2. krog, 25.1.
ATHLETE CELJE – Play Off Sarajevo 87:85 (16:23, 16:23, 36:15, 19:24)
Evans 27 (15 skokov), Prezelj 24, Slonjšak 17 (9 skokov); Ceazer 23, A. Delić in N. Delić po 17

Košarkarice Athlete Celje so prišle do nove zmage v ligi WABA. Tokrat so se pomerile s sarajevsko zasedbo Play Off Ultra, proti kateri so v prvem polčasu že zaostajale s štirinajstimi točkami razlike, na koncu pa jim je uspel velik preobrat, s katerim so tesno slavile z rezultatom 87:85. Še posebej uspešne so bile košarkarice Athlete Celje v tretji četrtini, ki so jo dobile s kar 21 točkami razlike. V zadnjih desetih minutah so se nato Sarajevčanke znova povsem približale, v končnici tekme pa so bile varovanke Damirja Grgiča vseeno dovolj zbrane, da so na svoj konto dodale novo zmago.

Najboljša strelka pri Celjankah je bila Shante Evans, ki je dosegla 27 točk, Annamaria Prezelj jih je dodala 24.

CRVENA ZVEZDA – Triglav 71:55 (18:25, 23:17, 20:5, 10:8)
Bogičević 23 (7 skokov), Katanić 13 (6 skokov), Prlja 10 (6 skokov); Kalušič 21 (8 skokov), Abramovič 9 (6 podaj)

V Beograd so se tokrat odpravile košarkarice Triglava, kjer so se pomerile s Crveno zvezdo. Kranjčanke žal niso uspele upravičiti vloge favoritinj, Beograjčanke pa so tako prišle do prve zmage v drugem delu lige WABA. V prvi četrtini so košarkarice Triglava še vodile, nato pa se je začela serija Beograjčank, ki so do konca tretje četrtine že vodile s štirinajstimi točkami razlike. V zadnjih desetih minutah se razmerje moči ni spremenilo, končni rezultat pa je bil  v korist domače zasedbe.

Najboljša strelka pri Triglavu je bila Aida Kalušič, ki je dosegla 21 točk, Rebeka Abramovič jih je dodala 9.