Celje nadoknadilo -22, termalci na vrhu, Portorož raste

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto je bilo na sporedu vseh šest tekem 12. kola 2. SKL. Ljubljana je ugnala ECE Triglav, Podčetrtčani so bili boljši od LTH Castings, Grosupeljčani so zmagali na gostovanju v Konjicah, Mesarija Prunk pa je premagala Medovde. Celje po drami ugnalo Plamo Pur, Portorož po podaljšku strl odpor Parkljev.

2. SKL, 12. krog, 16.12.
LJUBLJANA – ECE Triglav 77:66 (17:20, 21:17, 17:16, 22:13)
Stemberger 21 (10 skokov), Sovre Nemanič, Berlič in Kureš po 9; Gabrovšek 18, Vravnik 10 (8 skokov), Stavrov, Markovič in Jakobčič (5 skokov) po 7.

Dvanajsto kolo sta odprli ekipi Ljubljane in Triglava. Ljubljančani so prišli do četrte zmage v tej sezoni, Kranjčani pa so izgubili šestič oziroma tretjič zapored. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini, ki so jo košarkarji Ljubljane dobili za devet. Igralec tekme je bil ponovno prvi strelec 2. SKL Jaka Stemberger, ki se je zaustavil pri 21 točkah in 10 skokih. Pri Kranjčanih, ki so med tednom izgubili prvo tekmo 5. krog Pokala Spar proti Helios Suns, je bil najuspešnejši novinec Jure Gabrovšek z 18 točkami.

V naslednjem kolu se bodo košarkarji Triglava pomerili s Plamo Pur, Ljubljančani pa bodo gostovali v Medvodah.

LTH Castings – TERME OLIMIA PODČETRTEK 49:73 (12:15, 12:14, 11:19, 14:25)
Petrović 9 (6 skokov), Jeršin (6 skokov), Gabrijel in Sočak po 7; Radanovič 19 (7 skokov), Cerkovnik 18 (6 skokov), Štruc 12 (5 skokov).

Derbi 12. kola 2. SKL je bil izenačen zgolj v uvodnih desetih minutah, nato pa so na parketu zagospodarili Podčetrtčani, ki so do najvišje prednosti prišli prav ob koncu srečanja. Pri Gorenjcih je zatajil predvsem met iz razdalje, saj so za tri zadeli zgolj štiri mete iz 31 poskusov. Pomembna prednost Podčetrtčanov je bil tudi skok, ki so ga dobili s 45:35. Pri košarkarjih iz Podčetrtka, ki so zabeležili deseto zmago v tej sezoni, je bil najučinkovitejši Matija Radanovič z 19 točkami, pri Gorenjcih pa nihče od dvanajsterice, ki so stopili na parket ni presegel meje 10 točk.

V naslednjem kolu Terme Olimia gostujejo pri ekipi Grosupljega, LTH Castings pa gostuje pri zadnjeuvrščenem Portorožu.

Konjice – GROSUPLJE 77:82 (20:23, 26:23, 16:23, 15:13)

Dvoboj ekipi, ki sta imeli pred začetkom 12. kola na svojem računu tri zmage, je pripadel Dolenjcem. Odločilno razliko so Grosupeljčani naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili za sedem točk. V naslednjem kolu Konjičani gostujejo v Celju, Grosuplje pa gosti vodilno ekipo Term Olimia.

MESARIJA PRUNK SEŽANA – Brinox Medvode 77:68 (16:28, 28:14, 14:11, 19:15)
Grum 17 (5 skokov), Milašinović 13 (5 skokov, 9 asistenc), Urbas 11; Snoj 14 (8 skokov, 5 asistenc), Novak 12, Bradač 11 (5 skokov).oC_cfđ–Cččč—ććž

1đćććć

Košarkarji Mesarije Prunk so prišli do devete zmage v tej sezoni 2. SKL, čeprav po prvi četrtini ni nič kazalo na njihov uspeh. Prvaki 3. SKL v sezoni 2016/2017 so namreč tekmo odlično odprli in uvodno četrtino dobili z 12 točkami naskoka. V drugi četrtini so košarkarji Mesarije Prunk uspeli preobrniti potek srečanja. Čeprav so bili Kraševci v vodstvu celoten drugi polčas, pa se košarkarji Medvod niso predali in se večkrat približali. Varovanci Igorja Pučka so izgubili sedmič zapored in ostajajo pri treh zmagah.

V naslednjem kolu košarkarje Medvod čaka obračun z Ljubljano, Sežančani pa bodo gostovali pri Parkljih.

Plama Pur – CELJE 93:94 (21:15, 28:23, 17:21, 27:35)
Srebovt 27 (11 skokov, 8 asistenc), Miličevič 17, Zalar 16 (7 skokov, 5 asistenc); Grušovnik 25 (6 skokov), Tomažič (5 skokov) in Koštomaj (9 skokov, 7 asistenc) po 19.

Izjemno zanimivo srečanje smo spremljali v Ilirski Bistrici, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnjih trenutkih srečanja. Prvo polovico srečanja so domači na krilih Anžeta Srebovta, ki sta mu do trojnega dvojčka zmanjkali dve asistenci, nadzorovali potek. V 25 minuti srečanja so Ilirskobistričani prišli do najvišje prednosti na tekmi (62:40) in vse je kazalo, da bodo vknjižili peto zmago v tej sezoni. Drugačne načrte so imeli košarkarji iz knežjega mesta, ki so uspeli z izjemno igro v zadnjih petnajstih minutah tekmo obrniti v svojo korist.

Šest sekund do konca je Tim Tomažič z zadetim prostim metom povišal prednost Celjanov na tri točke. Na drugi strani je Siniša Miličevič zadel met za tri točke in rezultat dve sekundi do konca izenačil na 93. Šesto zmago Celjanov je z zadetim prostim metov prinesel Tomažič.

Celjane v sredo čaka zaostali obračun 9. kola proti Portorožu, Ilirskobistričani pa v soboto gostujejo v Kranju.

PORTOROŽ – Parklji 92:79 (22:17, 18:23, 16:15, 19:20, 17:4)*po podaljšku
Rožanc 27 (7 skokov), Kavgić 20 (8 skokov), Cvetičanin 14; Mlakar 27, Doljak 17, Kovačević 12 (10 skokov).

Zadnje srečanje 12. kola 2. SKL se je odvilo na Obali, pomerila pa sta se domači Portorož in ljubljanski Parklji, ki so pred začetkom 12. kola zasedali drugo mesto. Moštvo Portoroža po prihodu novega-starega trenerja Konstantina Subotića igra kot prerojeno. Portorožani, ki so v prejšnji sezoni izgubili status prvoligaša, so zmagali tretjič zapored, na drugi strani pa so Parklji, ki so danes igrali brez Željka Zagorca, izgubili četrtič v tej sezoni, drugič zapored.

V ŠD Lucija smo spremljali zelo izenačeno srečanje, moštvi sta se 19-krat izmenjali v vodstvu. O izenačenosti govori tudi dejstvo, da je bila najvišja razlika na tekmi (+13) dosežena prav ob koncu srečanja, Parklji pa so svojo najvišjo prednost dosegli takoj na začetku, ko so povedli s 6:0.

Izjemno izenačeno končno rednega dela srečanja je s polaganjem 10 sekund do izteka štiridesetih minut postavil Adin Kavgić in rezultat poravnal na 75. V podaljšku so imeli več moči Portorožani, ki so s to zmago ujeli priključek s Konjicami in Medvodami.

Portorož v sredo gosti Celjane, Parklje pa v soboto čaka derbi z Mesarijo Prunk.