Celjanke zmagale v Kranju

Košarkarice so v WABA ligi začele z drugim delom tekmovanja. V uvodnem kolu sta se srečali slovenski ekipi. V Kranju so bile boljše aktualne državne prvakinje iz Celja, ki so zmagale z rezultatom 69:57.

athlete

Liga WABA, 2. del, 1. krog, 19.1.
Triglav – ATHLETE CELJE 57:69 (12:16, 12:25, 18:20, 15:8)
Abramovič 21 (6 prid. žog), Zdolšek 12 (6 skokov, 6 prid. žog), Prevodnik in Kalušić po 8; Prezelj 25 (5 skokov), Slonjšak 16 (7 skokov), Evans 11 (6 skokov).

V 1. kolu drugega dela lige Waba sta se v Kranju pomerili ekipi Triglava in Athlete Celja. Kranjčanke, ki so v prvem delu sezone zbrale pet zmag, so morale priznati premoč Celjankam, ki so v prvem delu zbrale zmago več. Odločilno prednost so si aktualne slovenske državne prvakinje priigrale v drugi četrtini, ki so jo dobile s 13 točkami razlike. Na najdaljši odmor so Celjanke odšle s prednostjo 17 točk.

Tudi v drugem polčasu Kranjčanke niso našle recepta za razigrane gostje. V zadnjih desetih minutah je uspelo domačim nekoliko omiliti za poraz. Košarkarice Athlete Celja so tako zabeležile peto zmago, Kranjčanke pa ostajajo pri treh.

Najboljša strelka v vrsti domačih je bila Rebeka Abramovič (21 točk in 6 pridobljenih žog), pri gostjah pa je največ točk dosegla še ena slovenska reprezentantka Annamaria Prezelj, ki je zbrala 25 točk.

Liga WABA se nadaljuje že prihodnjo sredo. Celjanke bodo gostile sarajevski Play Off Ultra, Triglavanke pa se odpravljajo na gostovanje k beograjski Crveni zvezdi.