Celjanke zlahka do 12. zmage v prvenstvu

Na zaostali tekmi 12. kola državnega prvenstva za košarkarice je zasedba Athlete Celja prišla do nove zmage in ostaja neporažena. Aktualne prvakinje so na štajerskem derbiju Mariborčanke ugnale s 74:35.

Celjanke, pri katerih niso nastopile poškodovane Alma Potočnik, Marica Gajić in Zala Lešek, trener Damir Grgič pa je počitek namenil kapetanki Maji Erkić, so že ob polčasu vodile s 43:15, v nadaljevanju pa le še mirno zaključile tekmo. “Bili smo zelo nerazpoloženi v napadu. Celjanke so bile tudi boljše pri skoku. Mi smo bili pri naštetem uspešni le v zadnji četrtini,” je po tekmi dejal mariborski trener Sergej Ravnikar. Njegova ekipa je na tekmi zadevala le s 26-odstotno natančnostjo ter zbrala skorajda 20 skokov manj od nasprotnic (53:34).

Daleč najboljšo tekmo v tej sezoni državnega prvenstva je v celjskem dresu odigrala 17-letna hrvaška organizatorka igre Ivana Dojkić, ki je 23 točkam dodala sedem skokov in štiri podaje (indeks 29). Z 19 točkami ji je sledila Rebeka Abramović (indeks 22), pod košem pa je z novim dvojnim dvojčkom delo opravila Eva Lisec (12 točk, 17 skokov). Pri Mariborčankah je bila s 17 točkami in 9 skoki najučinkovitejša Maja Drozg.

Košarkarice bodo z državnim prvenstvom nadaljevale v soboto. V 13. kolu se bodo v Kranju na derbiju z Athletom merile Triglavanke, Mariborčanke pa bodo doma pričakale Domžalčanke. Na preostali tekmi bo Grosbasket gostil Konjičanke. Grosupeljska zasedba je po novem močnejša za slovensko reprezentantko Alino Gjerkeš, ki se je po prekinitvi študija v ZDA vrnila v matični klub.

1. SKL za ženske, 12. kolo

Sreda, 29. januar:
ATHLETE CELJE – Maribor 74:35 (24:9, 19:6, 13:5, 18:15)
(Dojkić 23, Abramovič 19; Drozg 17 in 9 skokov, Dover 8)

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
“Čestitke našim zdravim igralkam, ki so se trudile skozi celotno tekmo. Zmagali smo z visoko razliko, a z nekaterimi stvarmi v naši igri ne morem biti zadovoljen. Ne nahajamo se v najbolj optimalnem stanju, a narediti moramo vse, da do finalnega turnirja pokalnega tekmovanja to spremenimo.”

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Bili smo zelo nerazpoloženi v napadu. Celjanke so bile tudi boljše pri skoku. Mi smo bili pri naštetem uspešni le v zadnji četrtini. Domačinke so zasluženo zmagale, mi pa smo z mislimi že pri naslednji tekmi z Domžalami.