Celjanke z dvokorakom v finale

Košarkarice Athlete Celja so prve finalistke državnega prvenstva za košarkarice. V polfinalnem nizu so tekmice iz Maribora ugnale z 2:0 v zmagah. Drugo zmago so varovanke Damirja Grgića dosegle na gostovanju, potem ko so bile boljše z 81:66.

2404_athlete_Celje
Celjanke po hitrem postopku v finale (foto: Kzs.si)

Finalni niz, v katerem bosta ekipi igrali na tri zmage, se začenja v torek, 3. maja. Že sedaj je znano, da bo prvo tekmo gostilo Celje.

1.SKL (Ž), polfinale, 2. tekma, 23.4.
Maribor – ATHLETE CELJE 66:83 (12:15, 16:19, 17:23, 21:26) (0:2 v zmagah)
(Vujačić 21 (6 skokov, 5 podaj), Stergar 16 (8 skokov); Trebec 21, Slonjšak 19 (5 podaj))

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“S prikazanim na drugi tekmi polfinala sem lahko bistveno bolj zadovoljen kot s tistim iz tekme v Celju, čeprav smo tudi tokrat po nepotrebnem izgubili kar nekaj žog. Je pa tudi res, da so Celjanke tokrat igrale nekoliko manj agresivno. Sezona se za našo ekipo končuje. V razmerah in stanju, v kakršnih delujemo, smo z uvrstitvijo med najboljše štiri ekipe v obeh domačih tekmovanjih izpolnili zastavljen cilj pred sezono. Izkazalo se je nekaj naših mlajših košarkaric, pestile so nas tudi poškodbe. Upam, da bomo naslednje leto vse skupaj lahko planirali bolje in morda dosegli še kaj več.

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
“Čestitke našim dekletom za uvrstitev v finale, Mariborčankam pa za prikazano na tej tekmi. Mi sedaj vse moči usmerjamo v veliki finale, kjer zavedamo, da ne bo niti ene lahke tekme.”