Celjanke vodijo 1:0

V Celju se je začelo finale državnega prvenstva za ženske med Athlete Celjem in Triglavom. Prvo srečanje je pripadlo Celjankam, ki so zmagale z rezultatom ter v seriji, ki se igra na tri dobljene tekme, povedle z 1:0.

1. SKL (Ž), finale, 1. tekma, 22.4.
ATHLETE CELJE – Triglav 66:54 (15:17, 20:15, 18:12, 13:10) [1:0]
Evans 20 (6 skokov), Slonjšak 18 (7 skokov), Prezelj 16 (5 skokov); Jesenšek in Abramovič po 14, Zdolšek 11 (7 skokov).

V Celju se je začelo finale državnega prvenstva za ženske med Athlete Celjem in kranjskim Triglavom. Tekmo so bolje odprle Kranjčanke, ki napadajo svoj prvi naslov državnih prvakinj. Triglav je povedel z 17:11, nato pa so se prebudile tudi domače košarkarice, ki so v drugi četrtini ujele nasprotnice in jih prehitele. Do odmora so si 12x državne prvakinje Slovenije priigrale tri točke prednosti.

V tretjem delu tekme smo spremljali izenačeno srečanje, Celjanke pa so ob koncu tega dela srečanja prišle do prve občutnejše prednosti, ki je znašala devet točk. V zadnji četrtini so se Triglavanke uspele približati na štiri točke zaostanka, vendar pa so se Celjanke uspele znova odlepiti in tekmo pripeljati v svojo korist. Srečanje se je zaključilo z rezultatom 66:54.

Najboljša strelka tekme je bila Shante Evans, ki je dosegla 20 točk, pri gostjah sta Rebeka Abramovič in Nina Jesenšek dosegli 14 točk.

Druga finalna tekma bo na sporedu v ponedeljek ob 20.45 v Kranju.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
Čestitam svojim igralkam za zmago. Pričakovali smo trdo in čvrsto tekmo, morda smo jo odigrali preveč nervozno, zato nam tudi igra ni stekla kot bi si želeli. Na koncu šteje zmaga in sedaj je pod pritiskom ekipa Triglava, ki mora tekmo na domačem igrišču dobiti.

Bojan Lazič, trener Triglava:
“Ekipa Celja je na kvaliteto svojih igralk Evansove, Slonjšakove in Prezljeve povedla v finalni seriji. Podatek, da je ta trojka skupaj dosegla 54 od 66 točk, pove veliko. Dejstvo je, da v 48 urah ne bomo zrasli v višino niti postali močnejši. Lahko pa odigramo pametneje. Poskušali se bomo regenerirati in osvežiti za tekmo v ponedeljek.