Celjanke suverene, Triglav in Ježica do zmag

V 1. SKL za ženske so bili v soboto odigrani trije obračuni. V derbiju kola so košarkarice Athlete Celje visoko ugnale Ilirijo, Triglavanke pa Maribor. Do novih dveh točk so prišle tudi košarkarice Ježice, ki so tesno premagale Grosuplje in tako vknjižile pomembno zmago v boju za uvrstitev med šest najboljših ekip.

athlete

1. SKL za ženske, 15. krog, 4.2.
Maribor – TRIGLAV 61:83 (18:21, 19:27, 14:13, 10:22)
Cvijanovič 13, Stergar (11 skokov) in Črešnik po 8; Meden 19, Zdolšek 16 (7 skokov, 7 podaj), Kalušič 15 (6 skokov)

Na uvodni tekmi 15. kola so se pomerile košarkarice Maribora in Triglava. Do zmage je prišla kranjska zasedba, ki je vknjižila trinajsto zmago v tej sezoni.

V prvi četrtini sta obe ekipi prikazali zelo izenačeni predstavi, nato pa so odločneje proti zmagi krenile Kranjčanke, ki so ob polčasu že vodile z dvomestno prednostjo. V tretji četrtini so se domače košarkarice znova pogumno zoperstavile drugo uvrščeni zasedbi letošnje 1. SKL za ženske, ki pa je vseeno držala vse niti igre v svojih rokah. V zadnji četrtini so nato Triglavanke dokončni zlomile odpor domače zasedbe in prišle do zaslužene zmage z rezultatom 61:83.

Pri Mariboru je bila najboljša strelka Tina Cvijanovič, ki je dosegla 13 točk. Pri kranjski zasedbi je z 19 točkami ta naziv pripadel Sari Meden.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Andrej Kuzma, Maribor:
“Odigrali smo zelo korektno tekmo. Triglav je igral precej angažirano, Kranjčanke so pokazale svojo kakovost in na koncu zasluženo slavile.”

Bojan Lazić, Triglav:
“V prvem polčasu smo imeli težave s kontrolo meta za tri točke, saj so Mariborčanke zadele kar sedem trojk. V nadaljevanju smo obrambo popravili, kar nam je omogočilo miren zaključem tekme. Dekletom čestitam za zmago, Mariboru pa za pošteno igro.

JEŽICA – Grosuplje 58:56 (23:15, 14:15, 11:12, 10:14)
Kramžar 16 (10 skokov, 9 podaj), Mlakar 14, Oven 9 (12 skokov); Zupančič 18, Goršič 11 (16 skokov), Ahac 7

Košarkarice Ježice so prišle do pete zmage v tej sezoni. Novi dve točki so vknjižile po zelo zanimivi končnici, v kateri so na koncu slavile z dvema točkama razlike.

Domača zasedba je že v prvi četrtini nakazala, da si močno želi nove zmage, Ježica je namreč po uvodnih desetih minutah vodila že z osmimi točkami razlike. V nadaljevanju sta moštvi prikazali precej izenačeni predstavi, naslednji dve četrtini pa so za točko dobile košarkarice Grosuplja. Pred zadnjo četrtino je imela Ježica šest točk prednosti, po zanimivih zadnjih desetih minutah pa so na koncu minimalno zmago slavile domače košarkarice. Končni rezultat je bil 58:56.

Gala Kramžar je pri Ježici dosegla 16 točk, pri Grosuplju pa je bila z 18 najboljša strelka Klara Zupančič.

Bojan Hladnik, Ježica:
“Tekma je bila izenačena in zelo težka. V prvi četrtini smo nadzorovali potek igre, nato pa žal padli, kar so gostujoče košarkarice znale izkoristiti. Pomembno je, da smo vknjižili novo zmago in da ostajamo v boju za najboljših šest ekip.”

Slavko Duščak, Grosuplje:
Odigrali smo dobro tekmo, čeprav smo že bili v izgubljenem položaju, so se dekleta vrnila. Pokopala nas je neizkušenost, a pomembno je, da smo dobro odreagirali po porazu s Triglavom.

Ilirija – ATHLETE CELJE 73:88 (19:24, 15:25, 16:25, 23:14)
Marjanović 23 (7 skokov, 6 podaj), Klavžar 14 (6 skokov), Zalar 9; Slonjšak 32 (8 skokov), Prezelj 18 (6 skokov, 8 podaj), Evans 14 (6 skokov)

Derbi kola je bil tokrat odigran v Ljubljani, kjer so košarkarice Ilirije gostile vodilni Athlete Celje. Aktualne državne prvakinje so prišle do štirinajste zmage v sezoni, končni rezultat je bil 73:88.

Celjanke so odločneje začele tekmo, si priigrale minimalno prednost, ki so jo nato izdatno povišale v drugi četrtini. Na odmor so šle s prednostjo petnajstih točk, vprašanje o zmagovalcu pa nato dokončno rešile v tretji četrtini, ko so vodile že s 24 točkami razlike.

V zadnji četrtini so domače košarkarice nato uspele nekoliko znižati rezultat, Celjanke pa so srečanje mirno pripeljale do konca. Najboljša strelka pri domači zasedbi je bila Hristina Marjanović (23 točk), pri gostjah pa Iva Slonjšak (32 točk).

Goran Jovanovič, Ilirija:
“Celjanke so na tekmo prišle v praktično popolni postavi, še enkrat več pa so dokazale, da so najboljša ekipa v Sloveniji. Naša dekleta so prikazala borbeno predstavo, za kar jim čestitam. Tekma je bila zanimiva, gledalci so lahko uživali. Upam, da nadaljujemo s podobnimi predstavami.”

Damir Grgič, Athlete Celje:
“Igralkam bi čestital za zmago. Skozi celotno srečanje smo bili v obrambi preveč mehki, posledično smo dobili veliko preveč točk. Tekmo smo vseeno dobili z odlično igro v napadu, kar je na koncu najbolj pomembno. Dve točki štejeta, Iliriji pa bi na tem mestu čestital za korektno odigrano tekmo.”