Celjanke s 27:7 do nove zmage

Na sporedu je tretje kolo državnega prvenstva za ženske. V soboto ob 17. uri se bo v Celju na sporedu derbi med Cinkarno in Triglavom. Pol ure prej bodo Konjice gostile Grosuplje, obračun Maribora in Domžal bo na sporedu ob 19.30. Ljubljanski derbi med Ježica in Ilirijo se bo odvil v sredo, 24. oktobra.

1. SKL za ženske, 3. krog, 13.10.
KONJICE – Grosuplje 61:56 (12:12, 19:14, 17:16, 13:14)
Šrot 14, Klančnik 12 (12 skokov, 6 asistenc), Božičevič 10; Goršič 20, Jurečič 16 (6 skokov), Petrović 6 (9 skokov).

S tekmo v Slovenskih Konjicah se je začelo tretje kolo državnega prvenstva za ženske. Do druge zaporedne zmage so prišle domače košarkarice, Grosupeljčanke so tudi drugič v tej sezoni parket zapustile sklonjenih glav.

Z izjemo konca prve in začetka druge ter nekaj trenutnov v drugem polčasu so bile v ospredju varovanke Stojana Finka, ki so si sredi zadnje četrtine vodile tudi z 12 točkami prednosti. Kljub temu pa so gostje na koncu poskrbele, da Konjičanke niso popolnoma mirne pričakale zadnjih trenutkov tekme. Minuto pred koncem je Jana Jurečič zadela met za tri točke in stopila zaostanek zgolj na tri točke.

Konjičanke v naslednjem napadu v 24 sekundah niso uspele vreči na koš in ponudile gostjam priložnost, da tekmo podaljšajo za pet minut. Mojca Ahac je poskušala z metom za dve točke, bila nenatančna odbito žogo pa je nato ujela Katja Klančnik. Jurečičeva je storila nešportno osebno napako, iz črte prostih metov pa je zmago konjiških košarkaric potrdila Tia Tajhar. Srečanje se je zaključilo z rezultatom 61:56.

Dolenjke so bile tokrat bolj razpoložene pri metu kot njihove tekmice, vendar pa so za prvi par točk v novi sezoni izgubile preveč žog.

Košarkarica Grosupljega Teja Goršič je bila z 20 točkami prva strelka tekme, pri zmagovalni ekipi pa je bila ponovno najbolj razpoložena Neža Šrot, ki dosegla 14 točk. Katja Klančnik je tekmo zaključila z 12 točkami, 12 skoki, 6 asistencami in 4 pridobljenimi žogami.

Grosupeljčanke bodo sredi prihodnjega tedna odigrale zaostalo tekmo 2. kola proti Ježice, naslednja tekma Konjic pa bo na sporedu prihodnji petek, ko bodo varovanke Stojana Finka gostovale pri Iliriji.

CINKARNA CELJE – Triglav 86:53 (23:13, 18:23, 27:7, 18:10)
White 22 (7 skokov), Bessard (6 skokov) in Friškovec po 16; Žibert 14, Šarić 8 (5 skokov), Jakobčič 7.

Derbi 3. kola državnega prvenstva za ženske smo spremljali zgolj v prvih 20. minutah tekme v Celju, saj so v drugem polčasu domačinke popolnoma razorožile kranjsko zasedbo in prišle do visoke, četrte zmage v tej sezoni 1. SKL. Kranjčanke so po dveh zmagah doživele prvi poraz.

Celjske košarkarice so na tekmi proti pokalnim prvakinjam vodile od prve do zadnje minute. V prvi četrtini je bila celjska prednost že dvomestna, vendar pa je v drugem delu sledil preobrat. Po boljši igri in dveh zadetih trojkah Lejle Omerbašić so gostje sredi druge četrtine zaostajale le za točko (33:32), na glavni odmor pa je zasedba Damirja Grgića odšla s +5.

V drugem polčasu pa so domače košarkarice popolnoma nadigrale varovanke Ernesta Novaka, ki so v 20 minutah tekme dosegle zgolj 17 točk. Celjanke so bile veliko boljše na obeh straneh, o odločnosti in želji pa govorita tudi podatka o pridobljenih žogah in blokadah. Slednjih so Štajerke zbrala kar devet, ob tem pa pridobile še 18 žog. Deset zadetih metov za tri točke pa je le še dodatno prevesilo tekmico na stran aktualnih prvakinj.

Celjska prednost je znašala že 40 točk, na koncu pa je uspelo Gorenjkam nekoliko oblažiti poraz.

Pri domači ekipi sta ponovno izstopali obe Američanki – Bessardova je dosegla 16 točk, še šest več jih je dodala Chatrice White. Urša Žibert je bila edina košarkarica iz kranjske ekipe, ki je dosegla dvomestno število točk.

V četrtem kolu bodo Celjanke odigrale še peto zaporedno domačo tekmo, v Gimnaziji Celje – Center bo gostovala Ježica. Kranjska ekipa bo skušala rane nekoliko zaceliti na domači tekmi proti Domžalam.