Celjanke razbile Dubrovčanke

V sredo je Cinkarna Celje odigrala tekmo šestega kola regionalne lige WABA. Nasprotnice Celjank so bile košarkarice Raguse. Varovanke Damirja Grgića so proti hrvaški ekipi zabeležile peto zmago v ligi WABA z rezultatom 90:57.

Liga BTravel Waba, 6. krog, 22.11.
Ragusa – CINKARNA CELJE 57:90 (13:28, 19:22, 11:18, 14:22)
Zovko 15; Slonjšak 29 (8 skokov), Delić N. 13, Chidom (7 skokov) in Marić (6 skokov) po 11.

Po reprezentančnem premoru je Cinkarna Celje v sredo nadaljevala z nastopi v ligi WABA. Celjanke so do tega kola zabeležile zmage proti Ragusi, Kraljevim, Partizanom in Medveščakom, edini poraz pa so varovanke Damirja Grgića zabeležile proti Montani. Igralke Cinkarne Celje so se z Raguso pomerile v prvem kolu lige WABA in zmagale z 99:41.

Tudi tokrat so aktualne slovenske državne prvakinje že v prvi četrtini postavile stvari na svoje mesto. Že po prvih desetih minutah so Celjanke vodile za 15 (28:13), prednost pa se je do konca obračuna samo še povečevala. Končni rezultat je znašal 90:57 v korist Cinkarne Celje. Iva Slonjšak je bila z 29 točkami najboljša strelka srečanja, Nikolina Delić jih je dodala 13.

V naslednjem kolu se bodo Celjanke, 29. novembra, pomerile z ekipo Montane.