Celjanke povedle 2:0, v petek prva zaključna žoga

V torek je bila na sporedu druga tekma finala 1. SKL za ženske med Triglavom in Cinkarno Celje. V Kranju so se zmage z 69:62 veselile gostujoče košarkarice, ki tako v zmagah vodijo z 2:0. Tretja tekma finala bo na sporedu v petek, morebitno četrto in peto srečanje pa 21. oziroma 23. maja.

1. SKL za ženske, finale, 2. tekma:
Triglav – CINKARNA CELJE 62:69 (19:22, 10:26, 11:7, 22:14) [0:2]
Žibert 22, Abramovič 16, Jakobčič (6 skokov) in Seničar (10 skokov) po 9; Slonjšak 19, Krošelj 13, Ocvirk 12 (11 skokov).

Cinkarna Celje je v Kranju prišla do druge zmage v finalni seriji 1. SKL, skupno pa že 32. zaporedne zmage v tej sezoni državnega prvenstva. Kranjčanke pa so bile neuspešne še na šesti medsebojni tekmi v tej sezoni DP. Varovanke Damirja Grgića tako le še zmaga loči od 14. naslova najboljših košarkaric v Sloveniji.

Tekma v Kranju je postregla z bolj izenačeno igro, kot je bila na prvem obračunu v Celju. Triglavanke so sicer vodile le enkrat na tekmi, pri izidu 3:2, a so v prvi četrtini vztrajno dihale za ovratnik aktualnim državnim prvakinjam, ki so po koncu prvih desetih minut vodile z 22:19. Odločilna je bila druga četrtina. Celjanke so pri vodstvu z 28:23 naredile delni rezultat 13:0 in tako napravile prvo večjo razliko na srečanju. Ob odhodu na najdaljši odmor na obračunu so gostje vodile z 48:29.

Dve minuti do konca tretjega dela so podprvakinje WABA lige vodile z najvišjo prednostjo na srečanju, ki je znašala 22 točk (55:33). A ko je že izgledalo, da bodo Celjanke ponovno prišle do zanesljive zmage, je Triglav ob koncu tretje in začetku zadnje četrtine napravil delni izid 11:0 in prepolovil najvišjo prednost gostij (55:44). Slabi dve minuti pred koncem so se Kranjčanke po dolgem času približale na manj kot deset točk zaostanka, a je za popoln preobrat zmanjkalo časa. Celjanke so na koncu zmagale z 69:62. Celje je zbralo deset skokov več od svojih nasprotnic, Triglavanke pa so bile natančnejše v metu iz igre.

Pri Celju je bila tako kot na prvi tekmi strelsko najuspešnejša Iva Slonjšak, ki je dosegla 19 točk, Aleksandra Krošelj je dodala 13 točk, Larisa Ocvirk je v statistiko zabeležila dvojni dvojček (12 točk, 11 skokov). Pri domačinkah je največ točk dosegla Urška Žibert (22), Rebeka Abramovič se je tako kot na prvem polfinalnem obračunu ustavila pri 16 točkah.

Tretja tekma bo na sporedu v petek v Celju.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Ernest Novak, trener Triglava:
Odigrali smo zelo dober drugi polčas, predvsem kar se tiče energije in želje. Vendar en polčas proti ekipi kot je Celje ni dovolj. Pokazali smo na kakšen način lahko igramo proti njim in za tekmo v Celju se bo morala priključiti še kakšna igralka.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
Čestitam mojim košarkaricam za zmago. Na tekmo smo bili dobro pripravljeni. Na začetku srečanja smo igrali s premalo energije, v drugi četrtini pa zadeve postavili na svoje mesto. Na koncu smo zdržali pritisk Kranjčank in prišli do pomembne zmage v gosteh.