Celjanke na krilih Prezljeve, Partizan boljši od Triglava

S sredinimi tekmami se je nadaljevala ženska mednarodna regionalna liga WABA. Košarkarice Athlete Celje so v svoji dvorani gostile Badel 1862 in ga premagale z visokih 104:50, Triglavanke pa so v Beogradu utrpele poraz s 73:45.

zkk celje

Liga WABA, 7. krog, 30.11.
ATHLETE CELJE – Badel 1862 104:50 (30:16, 18:12, 28:14, 28:8)
(Prezelj 31 (7 skokov), Evans 23 (8 skokov), Marič 14 (7 skokov); Trajčevska 17, Mathieu 14, Leskaroska 12.)

Celjske košarkarice so že v uvodu srečanja nakazale, da jih na tej tekmi zanima le zmaga. Prvo četrtino so zanesljivo dobile s štirinajstimi točkami razlike, z dobro igro pa so nadaljevale tudi v drugih desetih minutah. Še posebej učinkovite pa so bile v tretji in četrti četrini, ko so skupno dosegle kar 56 točk in tako srečanje končale s preseženo stotico. Z novo izjemno predstavo se je izkazala reprezentantka Annamaria Prezelj, ki je dosegla 31 točk, 23 jih je dodala še Američanka Shante Evans.

PARTIZAN 1953 – Triglav 73:45 (13:9, 17:7, 18:16, 25:13)
(Živadinović 18, Matić 15 (13 skokov), Milovanović 12 (11 skokov); Jevtović 12, Zdolšek, Abramovič in Seničar (6 skokov) po 8)

Obračun med Partizanom in Triglavom se žal ni končal po željah kranjskih košarkaric. Domača ekipa je zelo dobro začela prvo četrtino in si hitro priigrala sedem točk prednosti. Triglavanke so se nato nekoliko približale, a so v drugi četrtini košarkarice Partizana znova stopile na plin. S podobnim scenarijem se je tekma nadaljevala tudi v drugem polčasu, tekmice pa so se na koncu razšle z rezultatom 73:45 za domačo ekipo. Najboljša strelka pri Triglavankah je bila Sandra Jevtović z 12 točkami.