Celjanke boljše tudi od Partizana

Košarkarice Athlete Celja v sredo v okviru tekmovanja v ligi WABA gostovale v Beogradu, kjer so visoko odpravile ekipo Partizana (58:82). Košarkarice Triglava v četrtek pričakujejo Budućnost iz Podgorice, tekma se bo začela ob 19. uri.

Liga WABA, drugi del, 3. krog, 1.2.
Partizan 1953 – ATHLETE CELJE 58:82 (13:19, 17:22, 12:24, 16:17)

Celjanke so zasluženo in brez večjih težav prišle do sedme zmage v drugem delu lige WABA. Tokrat se se pomerile z ekipo Partizana, ki so jo premagale z rezultatom 58:82. Košarkarice Athlete Celje so dobile prav vse četrtine, po prvem polčasu pa so vodile z enajstimi točkami razlike. Prednost so močno povišale v tretji četrtini, zmago pa dokončno potrdile v zaključku srečanja.

Najboljša strelka pri celjski zasedbi je bila Iva Slonjšak, ki je dosegla kar 31 točk, Annamaria Prezelj jih je dodala 26.

2.2.
Triglav – Budućnost (19.00)

Kranjčanke v drugem delu sezone še niso prišle do zmage. Najprej so izgubile proti Celjankam, v prejšnjem kolu pa še v Beogradu proti Crveni zvezdi. Na lestvici se Kranjčanke nahajajo na petem mestu s tremi zmagami in petimi porazi.

Najboljša strelka Triglava je Aida Kalušić, ki v povprečju doseže 14 točk na srečanje.