Celjanke 2. v regiji

Košarkarice Cinkarne Celje so v finalu regionalne Lige WABA morale priznati premoč črnogorski Budućnosti in tekmovanje zaključile na odličnem drugem mestu. Tretje mesto so osvojile košarkarice Montane.

BTRAVEL WABA LIGA – ZAKLJUČNI TURNIR ČETVERICE

Cinkarna Celje – BUDUĆNOST 68:71 (14:12, 14:22, 17:15, 23:22)
Slonjšak 18, Ocvirk 17, Chidom 12 (6 skokov); Babić 16.

Cinkarna Celje je danes v Montani odigrala finale WABA lige in po izenačenem obračunu izgubila z 71:68. Celjanke so tako po naslovu najboljših v prejšnji sezoni, tokrat zasedle drugo mesto. Tretje mesto so osvojile košarkarice Montane, četrta je bila Crvena zvezda.

Zelo izenačeno finale je bilo odločeno v zadnjem delu obračuna. Ob koncu prve četrtine so s košem razlike vodile Celjanke, v drugih desetih minutah so pobudo prevzele Črnogorke in so se na najdaljši odmoru na srečanju odpravile s +6. Večino drugega polčasa sta se najboljši ekipi lige WABA v tej sezoni izmenjavali v vodstvu, rezultat pa je bil nazadnje izenačen dobrih pet minut do konca tekme na 55. Nato so Črnogorke z delnim rezultatom 10:0 prešle v vodstvo s 65:55. Celjanke so sicer v zadnjih treh minutah tekme z zadnjimi močmi poskušale ujeti Budućnost, a je na koncu za preobrat zmanjkalo časa. Črnogorsko zmago je pol minute pred koncem z zadetim prostim metom potrdila Kristin Topuzović, Oderah Chidom je na drugi strani še poskusila z metom za tri točke, a neuspešno.

Najboljša strelka Celja v tej sezoni WABA lige, Iva Slonjšak je bila z 18 točkami najboljša strelka finala. Larisa Ocvirk je pristavila 17 točk, Oderah Chidom pa 12.