Celjankam uspela generalka pred finalom jadranske lige

Košarkarice Athlete Celja so z odliko opravile zadnji preizkus pred finalnim turnirjem jadranske lige, ki jih konec tedna čaka v domači dvorani. V državnem prvenstvu so vpisale še 17. zaporedno zmago, potem ko so bile na gostovanju v Mariboru boljše s 109:62.

Varovanke Damirja Grgiča so svojo moč kazale že od prve sekunde tekme. Z izjemnim izkoristkom meta – 8/10 za dve, 5/6 za tri, prosti meti 3/3 – so že v uvodni četrtini napravile visoko razliko. Po 10 minutah so vodile kar s 34:11, z enakomerno rotacijo devetih igralk pa silovit tempo držale tudi v nadaljevanju, ko so iz minute v minuto le še višale razliko.

“Zadnji test pred finalnim turnirjem ženske jadranske lige smo opravili z odliko. Mislim, da se tja podajamo dobro pripravljeni. Veseli smo, da bomo turnir gostili v domači dvorani. Naredili bomo vse, da izkoristimo naš teren ter doma ostanemo neporaženi tudi po tem turnirju,je po tekmi dejal trener Grgič. Ta bo s svojimi košarkaricami v sobotnem polfinalu jadranske druščine (19.30) stal nasproti beneškemu Reyerju, nekdanjemu udeležencu ženske Evrolige ter EuroCupa.

Italijanski prvoligaš je pred turnirjem v Celju najvišje cilje potrdil z nakupom odlične Američanke z izkušnjami iz lige WNBA Aneike Henry, ki je po prihodu (pričakovano) takoj postala prvo ime ekipe. A tudi Athlete ima svoje adute. Na tekmi z Mariborčankami je kar sedem njegovih košarkaric doseglo vsaj 10 točk. Po dolgotrajnem okrevanju zaradi počene nožne kosti se je na parket dokončno vrnila Marica Gajić (16 točk, 7 skokov), kljub najnižji minutaži v ekipi (17 minut) se je z najvišjim indeksom na tekmi (30) in sedmim zaporednim dvojnim dvojčkom izkazala Eva Lisec (13 točk, 12 skokov, 6 podaj), ostrostrelsko pripravljenost pa je pred sklepnim turnirjem nakazala tudi “veteranka” med celjskimi mladenkami Maja Erkić (20 točk, met iz igre 9/13).

V naslednjem, 18. kolu državnega prvenstva bodo že v sredo na parket najprej stopile Konjičanke in Grosupeljčanke. V soboto bo sledil obračun med Domžalami in Mariborom, derbi kola med Celjankami in Triglavom pa bo na sporedu v sredo po finalnem turnirju jadranske lige.

1. SKL za ženske, 17. kolo

Nedelja, 8. marec:
Maribor – ATHLETE CELJE 62:109 (11:34, 16:28, 17:23, 18:24)
(Drozg 18, Unverdorben 15; Erkić 20, Dojkić 18)

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Enostavno so Celjanke za nas prehitre in premočne v skoku. Težko se jim je enakovredno zoperstaviti. Tu pa tam smo jim še lahko parirali, sicer pa so bile resnično superiorne. Ob 20 skokih manj in ob takem številu izgubljenih žog težko pričakuješ kaj več. Čestitke Athlete Celju za zmago, na finalnem turnirju ženske jadranske lige pa mu želim vse najboljše!

Damir Grgič, trener Athlete Celja:
“Čestitke našim igralkam za zasluženo zmago, gostiteljicam pa za korektno igro. Zadnji test pred finalnim turnirjem ženske jadranske lige smo opravili z odliko. Mislim, da se tja podajamo dobro pripravljeni. Veseli smo, da bomo turnir gostili v domači dvorani. Naredili bomo vse, da izkoristimo naš teren ter doma ostanemo neporaženi tudi po tem turnirju.