Celjankam derbi v Kranju

V petek 7. in soboto 8. decembra so bile na sporedu vse tekme 10. kola državnega prvenstva za ženske. Dva derbija znotraj kola sta se končala z zmago Akson Ilirije v ljubljanskem in Cinkarne Celje v derbiju za vrh, proti ekipi Triglava. Grosuplje je doseglo svojo drugo zaporedno zmago, Maribor se vrača na Štajersko z zmago v Domžalah.

1.SKL (Ž), 10. krog, 7.12.
AKSON ILIRIJA – Ježica 65:53 (16:9, 10:13, 19:19, 20:12)
Pamić (10 skokov) 25, Mićunović 19, Gabrovšek (11 skokov, 5 asistenc) 9; Bajrektarević (7 skokov) in Lapajne 13, Meden (7 asistenc) 9

Ljubljanski derbi je bil na sporedu kot prva tekma 10. kola državnega prvenstva za ženske. Ilirija in Ježica sta odigrali zanimivo srečanje, v katerem se je zmagovalec odločil v zadnji četrtini. Tekmo so bolje začele domačinke, ki so ob vodstvu 16:9 na koncu prve četrtine pripomogle k dejstvu, da Ježičanke niso dosegle koša celih 5 minut tega in obdobja na začetku druge četrtine. Ježičanke so nato večino srečanja bile v rahlem rezultatskem zaostanku, a v 32. minuti sta bili obe ekipi poravnani in rezultat na semaforju je kazal 45:45. Končnico pa so nato bolj izkoristile Ilirijanke, ki so v zadnjih osmih minutah z delnim rezultatom 20:8 srečanje prevesile v svojo korist in se trenutno nahajajo na 3. mestu prvenstvene lestvice.

Pri Iliriji sta bili najbolj razpoloženi Lejla Pamić, ki je bila najboljša strelka srečanja in Ela Mićunović, ki je dosegla 19 točk. Pri Ježici, ki je za tri točke metala le 18% velja izpostaviti najboljši strelki ekipe Sandro Bajrektarević in Emo Lapajne, ki sta dosegli po 13 točk.

V 11. kolu čaka Ilirijo gostovanje pri ekipi Konjic (15. december), medtem ko Ježico čaka najprej zaostala tekma 9. kola proti Grosupljem (10. decembra), nato pa 17. decembra gostijo Cinkarno Celje.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Alen Ploj, trener Akson Ilirije:
“Čestitke ekipi za novo zmago in borbeno igro. Igralke so pustile srce na igrišču. Kljub temu, da smo nihali v igri, smo na koncu prišli do zaslužene zmage.”

Mojca Markovič, trenerka Ježice:
“Prevladala je na terenu izražena močnejša želja. Čestitke Iliriji za zmago.”

8.12.
GROSUPLJE
– Konjice 72:66 (21:16, 18:18, 20:19, 13:13)
Jurečič (6 asistenc) 22, Černač (16 skokov) 18, Zoran 11; Brdnik (8 skokov) in Božičevič 12, Podgrajšek 11

V Grosupljem smo bili priča zanimivemu srečanju, na katerem je domača ekipa ujela svojo drugo zmago v tej sezoni državnega prvenstva. Gostje iz Slovenskih Konjic so bile z domačinkami nekajkrat izenačene, a od šeste minute naprej so Grosupeljčanke stalno vodile do konca srečanja, to vodstvo pa je večino igralnega časa znašalo med 5 in 10 točk razlike. Pri domačinkah velja izpostaviti odličen dosežek Mete Černač, ki je na tekmi dosegla 18 točk in 16 skokov, a od tega kar 11 v napadu. Tudi sicer so Grosupeljčanke skok dobile s 50:27.

V naslednjem kolu bodo igralke Grosuplja, po odigrani zaostali tekmi 9. kola 10. decembra proti Ježici, 15. decembra gostovale v Mariboru, Konjice pa 15. decembra v 11. kolu gostijo Ilirijo.

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Težka tekma z oslabljeno ekipo Konjic. Čestitam dekletom za borbo in zmago.”

Stojan Fink, trener Konjic:
“Vse čestitke mojim dekletom za borbenost.”

Triglav – CINKARNA CELJE 57:70 (10:14, 16:14, 17:22, 14:20)
Abramovič (7 asistenc) 15, Kramžar 10; Friškovec (6 skokov) 15, Radović (7 skokov) 12, Delić in White 11

Drugi derbi tekoče sezone, med Triglavom in Cinkarno Celje, je tudi tokrat pripadel aktualnim državnim prvakinjam. Prvi polčas je bil rezultatsko zelo uravnotežen, z rahlim vodstvom ekipe iz Celja, ki pa je stalno vodila z razliko treh do 7 točk. Ob polčasu so igralke Triglava z delnim rezultatom 4:0 poskrbele, da se Celjanke do konca 1. polčasa niso preveč odlepile. Na odmor sta ekipi šli z rezultatom 28:26 za gostje iz Celja. V drugem polčasu so domačinke najprej rezultat na začetku izenačile nato pa so si pridelale glavnino končnega zaostanka ob dejstvu, da so od 22. do 27. minute dosegle le 4 točke, Celjanke pa so jih dosegle 9. Od 27. minute dalje gostje vodstva niso več izpustile iz rok in so ga še celo malo povečale do končnih 13 točk razlike.

Uravnotežen napad z Zalo Friškovec (15 točk) na čelu je bil premočan za domačinke, kjer se je prav tako s 15 točkami izkazala Rebeka Abramovič.

V 11. kolu 15. decembra Triglavanke gostujejo v Domžalah, Cinkarna Celje pa bo 10. decembra proti Mariboru odigrala tekmo 13. kola, 17. decembra pa v sklopu 11. kola Celje gostuje pri Ježici.

Ernest Novak, trener Triglava:
“Čestitke dekletom za pristop, res smo se borili do konca. Zahvalil bi se rad tudi vsem zvestim navijačem, ki so nas danes podprli na tekmi.”

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje:
“Tokrat sem lahko zadovoljen le z zmago proti dobri ekipi Triglava, ki je bila, ne glede na našo visoko prednost v številu skokov pod obročema na koncu tekme, veliko bolj agresivna in osredotočena.”

Domžale – MARIBOR 62:68 (21:15, 15:24, 9:13, 17:16)
Dremel (7 skokov) 12, Hatič (8 skokov) in Marjanović 10; Cvijanovič (7 pridobljenih žog) 20, Hočevar 14, E. Dautović (11 skokov) 12

Zadnja tekma 10. kola je potekala v Domžalah, kjer so po tekmi gostje iz Maribora domov odšle s polnim plenom. Domačinke so dobro začele srečanje in vseskozi vodile, nazadnje v 15. minuti dvoboja. Nato so Mariborčanke prevzele pobudo in izkoristile tudi štiriminutni strelski post domačink v začetku drugega polčasa ter tekmo kontrolirale, čeprav so Domžalčanke v 32. minuti rezultat izenačile. Za več je zmanjkalo moči.

Pri gostjah je bila najboljša strelka tekme Tina Cvijanovič, ki je ob 20 točkah pridobila celo sedem žog. Pri domačinkah je Zarja Dremel dodala 7 skokov strelskemu izkupičku 12 točk.

V 11. kolu 15. decembra v Domžale prihaja Triglav, Maribor bo igral 10. decembra tekmo 13. kola proti Cinkarni Celje, 15. decembra pa v 11. kolu v Maribor prihaja Grosuplje.

Mladen Rajić, trener Domžal:
“Čestitke Mariboru za zmago. Prav tako čestitke gredo mojim dekletom zaradi njihove borbenosti. Na koncu nam je malo zmanjkalo moči, kar je nasprotnik znal kaznovati. Če bomo tako igrali tudi v nadaljevanju prvenstva, bomo kmalu prišli do prve zmage.”

Žiga Ravnikar, trener Maribora:
“Čestitam dekletom za zmago in ekipi Domžal za pošteno igro. Z našo igro ne morem biti zadovoljen, vendar tokrat šteje le zmaga.”