Celjani znajo: prodajajo tudi v Turčijo!

Dosedanja kapetanka ŽKK Athlete Celje Marica Gajić bo kariero nadaljevala pri ambicioznem turškem prvoligašu Yakin Doguju, s katerim je podpisala dolgoročno pogodbo. Yakin Dogu je trenutno na 7. mestu v najmočnejši ligi v Evropi, njegov cilj pa si je v letošnji sezoni zagotoviti enega od mest, ki v prihodnji sezoni vodijo v evropska klubska tekmovanja.

Izjemna ekipa

V ekipi, ki jo vodi selektor turške mladinske reprezentance Alper Durur, je najbolj zveneče ime MVP zadnjega evropskega prvenstva Ana Dabović, poleg nje pa so v ekipi tudi igralka, ki je letos prejela priznanje za igralko, ki je najbolj napredovala v zadnji sezoni WNBA lige Kelsey Bone (lani Galatasaray) ter njena soigralka pri Connectitutu Alyssa Thomas ter Tiffany Hayes iz WNBA ekipe Atlanta Dreams.

Iz Bjeline

Marica Gajić je v Celju (k Athletu se je preselila s šestnajstimi leti iz matične Budučnosti iz Bijeljine) odigrala štiri sezone in pol in s celjskim klubom osvojila štiri naslove državne prvakinje Slovenije ter tri pokalne lovorike. Dvakrat je s celjsko ekipo zaigrala na zaključnem turnirju Jadranske lige (3. in 4. mesto). V sezoni 2014/2015 je bila MVP rednega dela tega tekmovanja, dve sezoni tudi najboljša skakalka Jadranske lige. Že pri svojih 19 – ih letih je postala najboljša skakalka v zgodovini tega mednarodnega regionalnega tekmovanja.

Z mlado reprezentanco Bosne in Hercegovine (U – 20) je bila dvakrat zapored MVP evropskega prvenstva B divizije. Letos se je bosanska reprezentanca do 20 let predvsem po njeni zaslugi uspela uvrstiti v elitno A divizijo.

Na zadnjem draftu WNBA lige je bila Gajićeva letos izbrana s strani ekipe Washington Mystics.