Celjani in Škofjeločani v boj preboj v 1. SKL!

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto je bilo na sporedu vseh šest tekem 22. kola 2. SKL. LTH Castings je ugnal Parklje, Celje je bilo boljše od Ljubljane, Konjice so izgubile v Podčetrtku, Medvode so morale priznati premoč Portorožu, Mesarija Prunk je premagala Triglav, Plama Pur je prišla do zmage v Grosupljem. MVP 22. kola 2. SKL je postal Jan Dornik (LTH Castings), ki je ob zmagi nad Parklji v statistiko vpisal 25 točk, 13 skokov, 2 asistenci in 5 blokad – statistični indeks 36.

Ekipe 2. SKL so danes zaključile z rednim delom sezone. V nadaljevanju sezone se bodo Zlatorog Laškemu in Hopsom Polzela v Ligi Nova KBM za obstanek pridružili Terme Olimia Podčetrtek, Mesarija Prunk Sežana, LTH Castings in Celje.

V Ligi za razvrstitev bodo nastopali Parklji, Plama Pur, Portorož in ECE Triglav.

Za obstanek v drugi najmočnejši ligi pa se bodo borile ekipe Brinox Medvod, Grosupljega, Konjic in Ljubljane.

2. SKL, 22. krog, 17.2.
LTH CASTINGS – Parklji 80:78 (29:29, 16:27, 17:12, 18:10)
Kralj 30, Dornik 25 (13 skokov, 5 blokad), Strmčnik 14 (6 podaj); Mlakar 31 (7 skokov), Kovačević 23 (7 skokov), Doljak 10 (5 skokov).

Ekipi sta bili pred današnjo tekmo izenačeni na tretjem in četrtem mestu 2. SKL z dvanajstimi zmagami in devetimi porazi. Po današnjem uspehu z 80:78 so si Škofjeločani zagotovili mesto med moštvi, ki se bodo borila za uvrstitev v Ligo Nova KBM, Parklji pa bodo po porazu in uspehu Celja sezono nadaljevali v Ligi za razvrstitev.

Tekma v Škofji Loki je bila izenačena do samega konca. V prvih desetih minutah sta bili ekipi izjemno strelsko razpoloženi, ob koncu prve četrtine je bil izid poravnan na 29. V drugi četrtini so Parklji pri vodstvu s 46:45 naredili delni izid 10:0 in do polčasa pobegnili na +11, ob koncu tretje četrtine so vodili za šest. V zadnjem delu je sledila boljša igra domačih košarkarjev, ki so prednost gostov izničili. V napeti končnici se je LTH Castings po trojki prvega strelca ekipe, Davida Kralja, približal na točko zaostanka (78:77). Žiga Doljak je devet sekund do konca poskusil z metom za tri točke, a bil neuspešen, zmago domačih pa je z enim zadetim prostim metom potrdil Jan Dornik.

David Kralj je za domačo ekipo prispeval 30 točk, od tega je zadel šest trojk. Jan Dornik je dosegel dvojni dvojček (25 točk, 13 skokov). Pri ekipi Parkljev je Dejan Mlakar dosegel 31 točk, zadel je sedem trojk in pobral sedem odbitih žog, Milan Kovačević je zabeležil 23 točk.

CELJE
– Ljubljana 73:60 (19:17, 20:18, 13:15, 21:10)
Koštomaj 15 (10 podaj), Krušič 13 (11 skokov), Zolotić (5 skokov) in Grušovnik (10 skokov) po 12; Sovre Nemanič in Kureš po 13, Stemberger 11 (6 skokov).

Celjani so v zadnjem kolu 2. SKL dosegli odločilno zmago za preboj med prve štiri ekipe v 2. SKL in se bodo borili v Ligi Nova KBM za obstanek. Celjani so proti Ljubljani dosegli trinajsto zmago v tej sezoni in so na lestvici 2. SKL prehiteli Parklje, ki so danes izgubili. Ljubljana je zabeležila 17. poraz v tej sezoni in bo redni del končala na zadnjem mestu. V drugem delu sezone se bodo Ljubljančani borili za obstanek v 2. SKL.

Celjani so tekmo v domači dvorani odločili v zadnji četrtini. V prvih dveh četrtinah sta se ekipi večino časa izmenjevali v vodstvu, na najdaljši odmor na srečanju so se s štirimi točkami naskoka odpravili domači košarkarji (39:35). Ob koncu tretjega dela in na začetku četrte četrtine so Celjani naredili delni izid 8:0, slabih pet minut do konca tekme pa je prednost prvič znašala deset točk (62:52). Celjski košarkarji vodstva niso več spustili iz rok, na koncu so se veselili zmage z rezultatom 73:60, kar je bila tudi njihova najvišja prednost na obračunu.

Tadej Koštomaj (15 točk, 10 podaj), Matej Krušič (13 točk, 11 skokov) in Matic Grušovnik (12 točk, 10 skokov) so k zmagi prispevali dvojni dvojček. V dresu Ljubljane sta bila z s 13 točkami strelsko najučinkovitejša David Nathan Sovre Nemanič in Luka Kureš.

TERME OLIMIA PODČETRTEK
– Konjice 99:77 (28:16, 30:17, 21:18, 20:26)
Strnad 20 (5 podaj), Radanovič 18 (13 skokov), Cerkovnik 17 (5 skokov); Rat 20 (6 skokov, 5 podaj), Novak 18, Skrbinšek 12 (10 skokov).

Podčetrtek je z zmago nad Konjicami potrdil prvo mesto v 2. SKL (20 zmag) in bo imel v nadaljevanju sezone možnost preboja v Ligo Nova KBM, kjer je nastopal že v prejšnji sezoni. Na drugi strani so bile Konjice petnajstič neuspešne in so na 11. mestu 2. SKL. V drugem delu sezone se bodo Konjičani borili za obstanek v drugi najmočnejši slovenski ligi.

Srečanje v Podčetrtku so dobro odprli domači košarkarji, ki so prvo četrtino dobili z rezultatom 28:16. Tudi v drugi četrtini so bili Podčetrtčani izjemno razigrani v napadu in so do polčasa nasprotnikom nasuli kar 58 točk in že v prvih dvajsetih minutah praktično razrešili vprašanje o zmagovalcu. V drugih dvajsetih minutah so se Konjičani bolje zoperstavili svojim nasprotnikom, a ekipa Term Olimia je kljub temu dosegla zanesljivo zmago z rezultatom 99:77. Podčetrtčani so zadeli enajst trojk, unovčili so tudi več kot polovico metov iz igre.

Nejc Strnad je bil z 20 točkami prvi strelec zmagovalnega moštva, Matija Radanovič je dosegel dvojni dvojček (18 skokov, 13 skokov). Pri Konjicah je Urban Rat zabeležil 20 točk, Jan Novak se je ustavil pri 18 točkah.

Brinox Medvode – PORTOROŽ 69:89 (27:28, 16:25, 16:13, 10:23)
Bunčič 19 (5 podaj), Snoj 15 (5 skokov), Kajnih (6 skokov) in Fižuleto po 10; Kavgič 18 (7 skokov, 6 podaj), Cvetičanin 15, Katonar (7 skokov) in Prokopenko (9 skokov) po 13.

Portorož si je z današnjo zmago zagotovil vsaj še eno sezono igranja v 2. SKL. Portorožani so po slabšem začetku sezone, v nadaljevanju zabeležili deset zmag in bodo v drugem delu sezone igrali v Ligi za razvrstitev. Medvode so bile štirinajstič neuspešne in se bodo borile za obstanek v 2. ligi.

V prvih desetih minutah sta bili ekipi zelo strelsko razpoloženi, skupaj sta dosegli kar 55 točk, z najmanjšo možno razliko so se na prvi odmor odpravili Portorožani. V drugi četrtini je Portorož stopil na plin in si do polčasa priigral prednost desetih točk. Medvodčani v drugem delu srečanja niso mogli več resno ogroziti gostov, ki so svojo prednost še povišali in na koncu prepričljivo zmagali z 89:69. Portorožani so zbrali 15 skokov več od svojih nasprotnikov (47:32), najvišja prednost je znašala 22 točk.

Adin Kavgić je bil najboljši strelec Portoroža z 18 točkam, k temu je dodal še sedem skokov in šest podaj, Luka Cvetičanin je dodal 15 točk (4/4 trojke, 100-odstotni izkupiček meta). V dresu Brinox Medvod je bil strelsko najuspešnejši Dejan Bunčič z 19 točkami, Luka Snoj jih je v statistiko vpisal 15.

ECE Triglav – MESARIJA PRUNK SEŽANA 52:80 (16:16, 16:22, 16:15, 4:27)
Jakobčič 14, Bešter (7 podaj) in Smrekar po 8; Milašinović 25 (7 skokov), Grum 17, Sirnik 12.

STATISTIKA

Mesarija Prunk je s 17. zmago v tej sezoni 2. SKL potrdila drugo mesto po rednem delu sezone, ob tem imajo Sežanci še pet porazov. Moštvo ECE Triglava je bilo 13. neuspešno in bo v drugem delu sezone nastopalo v Ligi za razvrstitev.

Sežanci so se zmage na gostovanju v Kranju veselili zahvaljujoč predvsem odlični igri v zadnji četrtini. Po koncu prvih desetih minut je bil izid poravnan na 16, ob koncu prvega polčasa je Mesarija Prunk vodila za šest. Sežanci so bili v majhni prednosti tudi skozi celotno tretjo četrtino, ob koncu tridesetih minut je bil rezultat 53:48. V zadnjih desetih minutah pa so domači košarkarji povsem popustili, dosegli so le štiri točke, varovanci Igorja Thalerja so to znali izkoristiti, v zadnjih desetih minutah dodali še 27 točk, in na koncu zanesljivo zmagali z rezultatom 80:52.

Dejan Milašinović je bil s 25 točkami najboljši strelec obračuna v Kranju, sledil mu je Luka Grum s 17 točkami. Pri domačih košarkarjih je dvomestno število točk zmogel le Rok Jakobčič (14 točk), Jan Bešter in Klemen Smrekar sta jih prispevala po 8.

Sobota, 17. februar:
GROSUPLJE : PLAMA PUR 61:70 (15:17, 14:14, 10:20, 22:19)

Zdešar 23, Trampuš 16 (13 skokov), Košir 7; Jenko 15, Zalar 14, Srebovt (13 skokov, 5 podaj) in Hadalin po 13.

Obračun med Plamo Pur in Grosupljem je odločal o potniku v Ligo za obstanek. Plama Pur je na gostovanju v Grosupljem zabeležila deseto zmago v tej sezoni 2. SKL in bo drugi del sezone igrala v Ligi za razvrstitev. Grosupeljčani so bili štirinajstič neuspešni in bodo tekmovanje v 2. SKL nadaljevali v Ligi za obstanek.

Odločilno prednost so si gostujoči košarkarji priigrali v tretji četrtini. V prvih dvajsetih minutah sta bila moštva večino časa poravnana, na najdaljši odmor na obračunu so se z dvema točkama prednosti odpravili Bistričani. Slabih sedem minut do konca tretjega dela tekme je Plama Pur pri izenačenju na 34, napravila delni izid 15:0 in tako naredila odločilno razliko. Sedem minut do konca obračuna se je Grosuplje še približalo na štiri točke zaostanka (56:52), a so Bistričani ponovno odgovorili in tekmo pripeljali v svojo korist. Končni rezultat je znašal 70:61 za Plamo Pur.

Za Plamo Pur je Uroš Jenko dosegel 15 točk, Tilen Zalar je dosegel točko manj. Pri Grosupljem je bil strelsko najboljši Nejc Zdešar, ki se je ustavil pri 23 točkah, poleg njega je dvomestno število točk dosegel še Matija Trampuš, ki je zabeležil dvojni dvojček (16 točk, 13 skokov).