Čehom dovolj serija 11:0, Bolčina vnovič zablestel

Rubrika: Eurocup

Nymburk je vnovič potrdil svojo kvaliteto in prizadejal tretji poraz Tajfunu, Čehi pa so pri tretji zmagi. Pred 673 gledalci je bilo 103:81 za gostitelje, ki so levji delež posla opravili v tretji četrtini – 33:20 so jo odločili v svojo korist.

Bolčina do 22

V dresu Tajfuna je vnovič zablestel Tomaž Bolčina, ki je 22 točkam dodal tri skoke. V domači vrsti je blestel Michael Dixon (26 točk).

Pokal Fiba Vup, 4. krog, 18.11.
NYMBURK – Tajfun 103:81 (27:22, 26:21, 33:20, 17:18)
Tajfun: Sebič S. 2, Držić 2, Čebular 9 (6 podaj), Bratož 7, Clark 8 (7 podaj), Ponjavić 13 (6 skokov), Drobnjak 7, Bolčina 22, Parker 11 (10 skokov)

Ena serija dovolj

Pa uvod ni napovedal končnega razpleta. Varovanci Dejan Mihevca so vodili 2:8, potem še 8:10, 13:15 in 21:22. Ob koncu prve četrtini je Randle dosegel dve trojki za vodstvo domačina 27:21. Po seriji 11:0 za 38:27 je bilo jasno, da bodo domačini zagospodarili in prišli do nove zmage.