Cedevita doma izid v zmagah znižala na 1:2

Košarkarji Cedevite so v finalni seriji ABA Lige dobili prvo tekmo, po tem ko so v Zagrebu z 72:62 premagali Crveno zvezdo in izid znižali na 1:2. Za nameček je to prva zmaga “Vitaminov” proti beograjskim črno-belim v zgodovini jadranskega tekmovanja.

Končni izid in prednost “le” 10 točk v korist varovancev Jasmina Repeše niti ne daje popolne slike, saj so domačini brez težav ugnali vodilno ekipo po rednem delu, ki je tokrat, ob poškodbi Maika Zirbesa, nastopila z zgolj enim centrom.

Domači so že v prvem polčasu prišli do prednosti 12 točk, v tretji četrtini (27:13) pa razblinili prav vse dileme okoli zmagovalca. Kljub mizernim 4 doseženim točkam v zadnjih 10 minutah igre, je zaloga več kot zadostovala.

Cedevita je bila v vseh košarkarskih prvinah boljša od nasprotnice, ob tem pa nihče izmed njenih košarkarjev na parketu ni prebil več kot 25 minut. Nova nas čaka že v četrtek, dala pa bo odgovor, ali se bo serija za en obračun znova preselila in zaključila v srbski prestolnici.

ABA Liga, finale, tretja tekma

Sreda, 29. april:
CEDEVITA – Crvena zveza 72:62 (23:16, 18:17, 27:13, 4:16) /1:2/
(Barać 15, Tomas 14; Marjanović 16, Kalinić 10, … Blažič točka, 4 skoki in podaja v 17 minutah)