Cavsi brez Jamesa in Irvinga lahek zalogaj za Miami

Miami Heat so serijo dveh tekem z NBA prvaki začeli z gladko zmago na domačem parketu. Ekipi je po včerajšnjem porazu v Orlandu ponovno stekel met in že po treh četrtinah je Vročica presegla mejo 100 točk, na koncu je bil rezultat 120:92. Tekma je bila izenačena samo v prvi četrtini, že po polčasu so imeli igralci Miamija prednost 16 točk, po tretji še dodatnih 10.

Goran Dragić je bil najboljši strelec tekme, dosegel je 23 točk ob odličnem metu iz igre – ob dvanajstih metih jih je zadel deset, od tega štiri trojke iz petih poizkusov. Dodal je še 5 asistenc in 3 skoke, na parketu pa je prebil ‘samo’ dobrih 24 minut.

Cleveland je po rekordnem festivalu trojk v Atlanti večer prej tokrat igral brez LeBron Jamesa in Kyrie Irvinga, ki ju je trener spočil za nadaljevanje sezone. Pri Cavsih je samo Channing Frye, bivši soigralec Gogija pri Phoenixu, presegel mejo 20 točk, dosegel jih je 21.

Razumljivo je bol po tekmi veliko boljše volje, kot večer prej v Orlandu, tudi Gogi:

Tekmi sta dobila tudi oba ‘soseda’ Miamija na lestvici vzhodne konference. Detroit je bil boljši od Philadelphije 136:106, Beno Udrih ni stopil na parket, Milwaukee pa je premagal Toronto z rezultatom 101:94.

V San Antoniu se je tekma med Spursi in Minnesoto končala po podaljšku, Ostroge pa so si z zmago (97:90)  že dvajseto zaporedno sezono zagotovile igranje v končnici. Pri Spursih je Kawhi Leonard dosegel 34 točk in 10 skokov. Gregg Popovich se je s tem dosežkom izenačil s Philom Jacksonom. Na drugi strani pa je Ricky Rubio dosegel trojnega dvojčka, kar pomeni nov rekord po številu doseženih trojnih dvojčkov v rednem delu lige NBA, skupaj so jih vsi igralci do sedaj zbrali že 79.

Še en mejnik se je zgodil na tekmi Memphisa in Houstna, domači Houston je tekmo dobil z rezultatom 123:108, Eric Gordon, ki je dosegel 6 trojk, pa je dosegel nov rekord v tej kategoriji – kot prvi igralec v zgodovini NBA lige je s klopi v rednem delu sezone presegel mejo 180 doseženih trojk.