Čančar in Mahkovic premalo za zmago

Makedonski Karpoš Sokoli so vknjižili tretjo zmago, s 75:72 so doma odpravili Mega Leks Vlatka Čančarja (7 točk, 7 skokov, 3 podaje). Za goste je bil usoden Dragan Labović (28 točk), za nameček je Rade Zagorac zgrešil zadnja dva meta iz igre.

Drugi makedonski predstavnik MZT je s 65:64 izgubil v Baru pri Mornarju. Pa bi bilo lahko drugače – Charlon Kloof je pri 65:63 zgrešil prvi prosti met, drugega pa zadel.

Partizan je z izvrstno 3. četrtino (32:14) potopil Igokeo Blaža Mahkovica (15 minut, 9 točk). Will Hatcher je za domačine zadel šest trojk (iz sedmih poizkusov), gostujoči košarkar Vuk Radivojević pa je zgrešil vseh devet metov z razdalje.

Liga ABA, 13. krog, 10.12.
MORNAR – MZT 65:64
(Waller 11, Jones 10; Kloof in Lalić po 14)

KARPOŠ SOKOLI – Mega Leks 75:72
(Labović 28, Vrkić 22; Tejić 15, Spasojević 12, Zagorac 11, Čančar 7)

PARTIZAN – Igokea 87:64
(Hatcher 21 (6/7 za 3); Radivojević 15 (0/) za 3), Mićović 14, Mahkovic 9)