Calderon s trojko odločil zadnje srečanje med Vujačićem in Bryantom

V Ligi NBA so košarkarji New York Knicksov na gostovanju pri Los Angeles Lakersi premagali Jezernike z 90:87, po zaslugi Joseja Calderona, ki je 0,2 sekundi pred koncem zadel trojko za zmago.

V udarni peterki New Yorka je še tretjo tekmo zapored začel Saša Vujačić, ki je ravno v dresu Los Angeles Lakersov dosegel največje uspehe v karieri. Z Jezerniki je trikrat nastopil v velikem finalu Lige NBA in osvojil dva šampionska prstana. Mariborčan v nedeljo ni bil pri metu – zadel je le enega izmed osmih, zgrešil je šest od sedmih metov za tri, tekmo pa zaključil s petimi točkami, dvema skokoma in eno podajo.

Kratkohlačniki so bili v tretji četrtini na robu zanesljive zmage, saj so vodili s 16 točkami razlike, a se je Lakersom uspelo vrniti v igro. Še tri minute pred koncem tekme so tako po košu Kobeja Bryanta vodili z 81:76, a je Knickse v vodstvo z dvema trojkama v minuti in pol vrnil Carmelo Anthony. Rezultat je na 87 poravnal Robin Lopez, po zgrešenem metu Bryanta in minuti odmora, pa je zmago New Yorku s trojko prinesel Calderon.

Carmelo Anthony je 12 od svojih 26 točk dosegel v zadnji četrtini, zbral pa je tudi 12 skokov. Svojo 29. in hkrati zadnjo tekmo proti Anthonyju je v dresu Los Angeles Lakersov odigral Kobe Bryant. Zaključil jo je s 14 točkami. V neposrednem obračunu proti Anthonyju, ki je v svoji karieri nosil dres New Yorka in Denver Nuggetsov, je Bryant zbral 16 zmag.

Zadnjič sta se med seboj tako pomerila tudi Saša Vujačić in Bryant. Ko je nosil dres Jezernikov, je bil Vujačić Bryantova prva zamenjava s klopi.

Že pred tem so v Mestu angelov gostovali Cleveland Cavaliersi, v Staples Centru pa so jih na popoldanski tekmi gostili Los Angeles Clippersi. Najboljše moštvo vzhodne konference je premagalo domačine s 114:90, ob tem pa zadelo kar 18 metov za tri točke.

Najboljši strelec gostov je bil LeBron James, dosegel je 27 točk, in vknjižil še šest skokov in pet podaj. Kyrie Irving in JR Smith, ki je bil neverjetno razigran v tretji četrtini, ko je zadel kar štiri trojke, sta dosegla po 17 točk. JJ Redick je pri domačih dosegel 19 točk, Chris Paul pa je zbral 17 točk, 10 podaj in pet skokov.

Clippersi so tekmo bolje začeli, povedli s 17:7, nato pa so Cavsi z delnim izidom 30:6, ki se je raztezal med koncem prve in začetkom druge četrtine, popolnoma prevzeli nadzor nad tekmo. Domači so se najbolj približali na 43:38, toda Cleveland je odgovoril z delnim izidom 15:3, in na glavni odmor so igralci iz Ohia odšli z naskokom 17 točk (58:41). Razlika je v drugem polčasu narasla že na 26 točk, Cavaliersi pa so na koncu zanesljivo vknjižili 47. zmago sezone.

Liga NBA, redni del sezone, 13. 3.:

LA Clippers – CLEVELAND 90:114 (19:21, 22:37, 27:33, 22:23)
(Redick 19, Paul 17 (10 podaj, 5 skokov); James 27 (6 skokov, 5 podaj), Smith in Irving (5 podaj) po 17)

ATLANTA – Indiana 104:75 (30:17, 22:21, 37:18, 15:19)
(Millsap (9 skokov) in Horford po 18; Turner 19 (5 skokov), Ellis 10)

Sacramento – UTAH 99:108 (18:36, 27:25, 24:23, 30:24)
(Cousins 31 (10 skokov, 5 podaj), Casspi 20; Favors 28 (14 skokov), Hayward 27)

Brooklyn – MILWAUKEE 100:109 (25:27, 26:23, 28:28, 21:31)
(Lopez 20, Kilpatrick 19; Antetokounmpo 28 (14 podaj, 11 skokov), Parker 23 (5 skokov))

LA Lakers – NEW YORK 87:90 (11:18, 24:28, 25:19, 27:25)
(Williams 15 (5 podaj), Bryant 14; Anthony 26 (12 skokov), Lopez 16 (8 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 18 minut, 5 točk (0/1 za dve, 1/7 za tri, 2/2 PM), 2 skoka, 1 podaja in 1 pridobljena žoga.