Butler v zadnjih sekundah odločil tekmo z Indiano, Houston nadoknadil 20 točk zaostanka

V Ligi NBA so Chicago Bullsi na izjemno pomembni tekmi v bitki za končnico na Vzhodu, premagali neposredne tekmece v boju za osmo mesto, Indiana Pacerse. Dvoboj je 3,7 sekund pred koncem odločil Jimmy Butler, ki je zadel koš za zmago z 98:96.

Najboljši strelec Chicaga, ki se je zabeležil 37. zmago sezone, je bil Nikola Mirotić, ki je dosegel 28 točk. Biki zdaj za osmim mestom, na katerem so prav Pacersi, zaostajajo za dve tekmi. Indiana je v zadnjih dveh minutah zgrešila kar pet metov, s katerimi bi si lahko zagotovili zmago, ki je na koncu odšla v Chicago. V zadnji četrtini sta obe moštvi iz igre metali katastrofalno (Indiana 22-odstotno, Chicago 26-odstotno), skupaj pa sta v tem delu igre dosegli le 26 točk.

Blizu zagotovitve mesta med najboljšimi 16 ekipami v Ligi NBA so Charlotte Hornetsi, ki so s trojnim dvojčkom Nicolasa Batuma (19 točk, 12 skokov, 12 podaj), premagali Philadelphio 76erse, s 100:85.

Sršeni, ki so dobili sedem od zadnjih desetih tekem, in so po All Stars vikendu med najuspešnejšimi moštvi v ligi, so ta trenutek na šestem mestu v vzhodni konferenci, z enakim številom zmag in porazov kot Boston (43/31), pred njimi pa je Miami, s porazom manj (43/30), in Atlanta (45/30), ki ima tekmo in pol prednosti.

Veliki preobrat je v Clevelandu proti Cavaliersom uspel Houston Rocketsom, ki so proti Konjenikom nadoknadili 20 točk zaostanka, na koncu pa po odlični zadnji četrtini, slavili zmago s 106:100.

Cleveland, ki je igral brez LeBrona Jamesa, je šest minut pred koncem tekme vodil z 91:83, Houston pa se je vrnil v igro, in po prostem metu Dwighta Howarda, dve minuti pred koncem, tudi povedel s 95:94. Sledila je trojka Jamesa Hardena za 98:94, Kyrie Irving je Cavse še približal, nato pa je vse dvome o zmagovalcu 17 sekund pred koncem razčistil Trevor Ariza, ki je zadel met za tri točke za vodstvo Houstona s 101:97.

Harden, ki je tekmo zaključil s 27 točkami, osmimi podajami in šestimi skoki, je kar 18 točk dosegel v zadnjem delu igre. Irving je bil z 31 točkami najboljši strelec Clevelanda.