Butler v podaljšku prinesel zmago Chicagu, visok poraz Golden Statea

Sreda je v Ligi NBA postregla z desetimi tekmami in dvema presenetljivima rezultatoma. Aktualni prvaki lige Golden State Warriorsi so ob odsotnosti prvega zvezdnika Stephena Curryja, v Dallasu proti Mavericksom zabeležili šele drugi poraz sezone (91:114). Drugo zmago na zadnjih treh tekmah pa so v Sacramentu proti Kingsom vknjižili Philadelphia 76ersi, ki so bili od Kraljev boljši s 110:105.

Zelo razburljivo je bilo v Vetrovnem mestu, kjer so Chicago Bullsi po podaljšku premagali Indiana Pacerse, s 102:100. Tekmo je 1,2 sekundi pred koncem srečanja odločil Jimmy Butler, ki je žogo ‘frcnil’ v koš, po odlični podaji Paua Gasola. Indiana je sicer imela še napad za zmago, žogo so želeli spraviti neposredno pod koš do Paula Georgea, a je Butler blokiral njegov met.

Butler je tekmo zaključil z 28 točkami, kar 15 pa jih je dosegel v zadnji četrtini in podaljšku. Aaron Brooks, ki je dobil veliko minutaže na račun odsotnosti Derricka Rosea, je dosegel 29 točk, Chicago pa je dobil še tretjo od zadnjih štirih tekem.

V stilu se je od Bostona poslovil Kobe Bryant, poskrbel pa je tudi za zadnji ikoničen trenutek proti Celticsom. Bryant je ob zmagi Los Angeles Lakersov nad Bostonom, s 112:104, dosegel 15 točk in zbral 11 skokov (prvi dvojni dvojček sezone).

Boston je bil v izdihljajih tekme blizu preobratu. Jezerniki so še šest minut pred koncem tekme vodili za 11, nato pa so se Celticsi približali z delnim izidom 9:0, manj kot dve minuti pred koncem pa zaostajali s 104:102. Takrat je žogo v svoje roke vzel Bryant in z dolgim metom za tri točke dokončno razrešil vprašanje o zmagovalcu.

Ob predstavitvi igralcev so navijači Bostona Bryanta pozdravljali in vzklikali njegovo ime, že ob prvem dotiku z žogo pa se je navijanje spremenilo v žvižge, to pa je Kobeja seveda takoj spomnilo na to, kako pomemben del enega izmed največjih rivalstev v zgodovini lige, je bil. Kljub temu pa so vsi obiskovalci tekme v zadnji minuti vstali na noge in znova začeli vzklikati njegovo ime, Bryant pa jim je še zadnjič pomahal, ko se je iz parketa podal v garderobo.