Bulls in Clippers utišali Cleveland in Houston (VIDEO)

Košarkarji Chicaga in LA Clippersov so že na uvodni tekmi serij drugega kola NBA končnice izničili prednost domačega igrišča nasprotnika. Prvi so s 97:92 slavili v Clevelandu, drugi pa s 117:101 v Houstonu.

Blake Griffin je dosegel že drugi dvojni dvojček zapovrstjo. foto: nba.com/clippers

Chicago je do zmage v Ohiu vodila trojica glavnih igralcev v tej sezoni, prednjačil pa je osmoljenec zadnjih let Derrick Rose s 25 točkami. Svoje sta dodalaša še Pau Gasol z 21 in Jimmy Butler z 20 točkami, slednji pa je s košem pol minute pred koncem tekme poskrbel za prednost gostov 96:90 in tekma je bila takrat odločena.

V zadnjih minutah so Cavaliers nekajkrat zaostajali za vsega 4 točke, a so preveč forsirali mete za tri točke, za nameček pa je LeBron James izgubil dve žogi in zgrešil sicer težko polaganje. “Tole danes ni bilo dobro, igrati moramo bolje,” je dejal prvi zvezdnik Clevelanda, ki je že po prvi četrtini zaostajal s 15:27, nato se v drugi nekoliko približal, a v tretji znova zaostal.

Clippers so v Teksas prispeli brez prvega zvezdnika Chrisa Paula, ki se muči s poškodbo tetive. Odsotnost izjemnega playmakerja pa se (skorajda), vsaj v drugem polčasu, ni poznala. Podaje Paula je nekako s 13 in novim trojnim dvojčkom, drugim zaporednim, nadomestil izjemni Blake Griffin. Na koncu je dosegel 26 točk, 14 skokov in 13 podaj.

Po prvem polčasu so gostje zaostajali za 4 točke, a v drugih 24 minutah uprizorili pravi napadalni stampedo. Dosegli so namreč kar 71 točk in z 20 točkami razlike povsem nadigrali Rakete. Svojega dne ni imel James Harden, ki je iz igre poizkusil zanj “le” 13-krat in dosegel 20 točk.

Cleveland Cavaliers – CHICAGO BULLS 92:97 /0:1/
(Irving 30, Shumpert 22, James 19, 15 skokov in 9 podaj; Rose 25, Gasol 21 in 10 podaj)

Houston Rockets – LA CLIPPERS 101:107 /0:1/
(Howard 22 in 10 skokov, Harden 20 in 12 podaj; Griffin 26, 14 skokov in 13 podaj, Crawford 21)