Budućnost zrela za poraz, Krka premalo razpoložena

Novomeška Krka je doživela nov poraz v regionalni ligi. V 17. krogu Lige ABA jo je v domači dvorani s 75:67 porazila Budućnost, ki je v drugem polčasu nadoknadila pet točk zaostanka ob polčasu (38:33).

V dresu Krke je Ron Curry prispeval 18 točk, eno manj pa Marko Luković, ki pa se mu pozna manjko moči (slab met iz igre – 2/8 za 2, 2/13 za 3), ki jo je pobrala poškodba.

Krka ostaja pri petih zmagah, Budućnost pa je zabeležila 12.

Liga ABA, 17. krog, 8.1.
Krka – BUDUĆNOST 67:75
Krka: Curry 18, Rojc 10, Kužnik 3, Jukić 2, Dimec 2, Čebular 12, Bunić 3, Luković 17
Budućnost: Reynolds 3, Williams 15, Su. Šehović 8, Subotić 12, Se. Šehović 2, Gordić 5, Savović 9, Klassen 17, Nikolić 2, Popović 2.

Brez Rebca in Kastratija

Po prvem polčasu ni bilo ravno jasno, kdo je na vrhu, kdo pa na dnu lestvice regionalne lige. Dolenjci so presenetili z dobro igro v obrambi, dosegli pa so tudi 38 točk. Niti igre je imel v svojih rokah Ron Curry, ki je izkoristil odsotnost poškodovanega Matica Rebca.

Dvorana je pozdravila dobro igro med 9. in 14. minuto, ko je Krka zaostanek 19:22 spremenila v prednost 28:19, potem pa je bilo celo 36:26. Domačini so imeli celo napad za 38:26, a je Lukovič izgubil žogo.

krka bud

Predsednik na tribuni

Podgoričani so delovali kot razbita vojska, trener Ilios Zouros pa je dvakrat izgubil živce v minuti odmora, ki jo je z balkona spremljal predsednik kluba Dragan Bokan.

V nadaljevanju je do izraza prišel večji fond kvalitetnejših košarkarjev. Razigral se Suad Šehović (dve podaji in še trojka), Budućnost pa je ušla na 44:49, s 15 točkami in 10 podajami pa se je izkazal Marcus Williams, dvojni dvojček (17 točk, 10 skokov) pa je k zmagi dodal še Kanadčan Owen James Klassen.

Slab met in izgubljena žoga

Krka je zadnjič napadla zmago minuto in pol pred koncem – Luković je zadel za 65:71, Dolenjci pa so imeli še napad. A so ga s slabo podajo zapravili. Za Dolenjce je bil usoden tudi porazen met iz igre – komaj 28%.

Z morebitno zmago bi krkaši prekinili serijo ABA-ligaških porazov, naredili pa bi tudi korak bližje obstanku v regionalni druščini.