Budućnost v zadnji minuti zapravila skalp Zvezde

Podgoričani so 52 sekund pred koncem proti še neporaženi Crveni zvezdi vodili s 75:71, a nato prednost zapravili in gostom dovolili, da preko Nikole Kalinića, ki je dosegel odločilni koš, vpišejo še devetnajsto zmago v nizu.

Domačim je pred polno Moraćo brez dvoma pripadel prvi polčas, ko so najboljši napad v ligi omejili na vsega 34 točk, vendar so gostje že v tretji četrtini dosegli kar 28 točk in zaostanek pretopili v vodstvo za 8 točk. Varovanci Igorja Jovovića so znova prevzeli pobudo in imeli zmago praktično že v žepu, a so jo zakockali. Marcus Williams je pri rezultatu 76:74 zadel le en prosti met, vendar je drugega zgrešenega Kalinić po dobljenem skoku spremenil v 2 točki. Prvi strelec Budućnosti J. R. Reynolds v izdihljajih iz težkega položaja ni zadel poizkusa za zmago.

ABA Liga, 19. kolo

Ponedeljek, 26. januar:
Budućnost – CRVENA ZVEZDA 76:77 (24:23, 17:11, 13:28, 22:15)
(Reynolds 18 in 8 podaj, Subotić 13; Zirbes 18, Jenkins 17, … Blažič skok v 19 minutah)

ZADAR – Mega Leks 74:73 (21:17, 13:15, 23:27, 17:14)
(Ivanov 18, Sobin 17 in 15 skokov; Miljenović 15, Musli 14)

Nedelja, 25. januar:
KRKA – Levski 72:61 (18:9, 18:23, 20:13, 16:16)
(Armstead 24, Wangmene 14; Angelov 19)

SZOLNOK – Cibona 89:87 (13:14, 20:21, 18:21, 21:16, 17:15)
(Jones 24, Vojvoda 21; Mavra in Jagodić Kuridža po 21)

Sobota, 24. januar:
Metalac – UNION OLIMPIJA 67:76 (15:19, 16:14, 14:18, 22:25)
(Prepelič 16, Marinović 14, Nikolov 13, Omić 12 in 11 skokov; Majstorović 14, Jevtović in Kutlešić po 12)

CEDEVITA – MZT Skopje 81:70 (21:23, 27:15, 13:13, 20:19)
(Pilepić 18, Bilan 14 in 12 skokov; Dixon 26)

PARTIZAN – Igokea 74:65 (21:13, 17:15, 19:15, 17:16)
(Milosavljenvić in Mačvan po 13, … Murić 8 točk, 5 skokov in 4 podaje v 23 minutah; Čakarević 18)

1. Crvena zvezda 19 19 0 1593:1331 38
2. Budućnost 19 15 4 1454:1272 34
3. Cedevita 19 13 6 1434:1289 32
4. Partizan 19 12 7 1368:1319 31
5. Union Olimpija 19 10 9 1390:1354 29
6. Zadar 19 10 9 1379:1401 29
7. Krka 19 9 10 1381:1347 28
8. Szolnok 19 9 10 1348:1369 28