Budućnost v Morači na kolena spravila še Barcelono!

Rubrika: Evroliga

Košarkarji Budućnosti so še tretjič zapored na evroligaškem obračunu uspeli obraniti domačo Moračo. Po Baskonii in CSKA-ju je v nabito polni dvorani v Podgorici padla še Barcelona Svetislava Pešića. Slednji je pozabil na Jako Blažiča, ob koncu pa čestital zmagovalcem.

Budućnost – igralci, trener, navijači v dvorani – vse je bilo izjemno. Zaslužili so si zmago. V redu, lahko igramo bolje, a v tem trenutku smo dali vse od sebe, še posebej v obrambi. Borili smo se do konca,” je po tekmi dejal Svetislav Pešić, ki Jako Blažiča ni videl kot pravo izbiro za povzročanje težav domači obrambi. 16 minut je na drugi strani odigral Alen Omić, ki je zadel vse tri mete za dve točki, dodal pa tudi 4 skoke.

Barcelona je še 5 minut pred koncem vodila (54:59), v zaključku tekme pa ni imela pravih idej. Domači so pripravili delni izid 10:0 in povedli s 64:59. Po treh zadetih prostih metih Chrisa Singletona so se Katalonci 17 sekund do konca približali na točko zaostanka (65:64), Edwin Jackson je prednost izza črte prostih metov znova povišal na tri točke (67:64), na drugi strani pa je trojko za podaljšek zgrešil Adam Hanga.

Pomembna zmaga Izraelcev

Izjemno napeto je bilo tudi na obračunu med Darussafako in Maccabijem. Domači so zadnjo četrtino pričeli z 11 točkami prednosti (62:51), vodili pa 4 minute pred koncem (68:65). Turkom se je v samem zaključku tekme ustavilo, Izraelci pa so pripravili delni izid 8:0 in prišli do pomembne zmage.

Tako kot Maccabiju, je preobrat v 11. kolu uspelo pripraviti tudi Žalgirisu, ki je proti Olympiacosu v začetku druge četrtine že zaostajal za 13 točk (19:32), na koncu pa prišel do razmeroma lahke zmage.

Evroliga, 11. kolo, 6.12.
Budućnost VOLI – FC Barcelona Lassa 67:64 (14:15, 17:18, 15:13, 21:18)
(Clark in Gordić po 12 točk in 5 skokov; Hanga 12 in 6 skokov, Tomić 10 in 6 skokov)

Darussafaka Tekfen – Maccabi FOX 71:73 (17:17, 25:19, 20:15, 9:22)
(Eric 20 in 6 skokov, Douglas 14; Dibartolomeo 13, O’Bryant 12 in 14 skokov)

Žalgiris – Olympiacos 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16)
(Grigonis 19, Wolters 14, 7 skokov in 6 podaj; Printezis 18, Leday 15)

FC Bayern – Khimki 72:65 (16:16, 15:12, 23:22, 18:15)
(Đedović 14, Lučić 13; Jenkins in Mickey po 12)

AX Armani Exchange Olimpia – Herbalife Gran Canaria 86:94 (22:20, 18:28, 23:23, 23:23)
(James 26 in 8 podaj, Gudaitis 16 in 17 skokov; Eriksson 17, Tillie 12 in 6 skokov)

7.12.
Anadolu Efes – Real Madrid (18.30)
KIROLBET Baskonia – CSKA (20.30)
Panathinaikos OPAP – Fenerbahče (20.30)

Slovenci v Evroligi
Alen Omić (Budućnost VOLI) – 16 minut, 6 točk (3/3 za dve), 4 skoki (1 v napadu); indeks 8.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 1 minuta; indeks -1.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 21 minut, 7 točk (2/3 za dve, 1/6 za tri), 1 skok, 2 podaji; indeks 1.