Briljantni Belinelli vroč v drugem polčasu proti Španiji

Rubrika: EuroBasket 2015

V torek je italijanska reprezentanca zabeležila pomembno zmago pri bitki za uvrstitev v drugi del prvenstva. Italijani so na večernem derbiju premagali Španijo, s 105:98, največje zasluge za to pa sta imela zvezdnika, Marco Belinelli in Danilo Gallinari.

Belinelli je samo v drugem polčasu zadel kar sedem od osmih metov za tri točke, in Gallinari, ki je v torek v svojo statistiko vpisal 29 točk, je bil poln pohval o svojem soigralcu: »Ni prvič, da je imel Marco tako vročo roko. To se je zgodilo že neštetokrat. Spomnim se, da je naši nekoč nasul 36 točk, jaz pa sem bil ta, ki ga je pokrival.«

Prav Gallinari je v soboto prikazal eno od najboljših strelskih predstav v zgodovini evropskih prvenstev, ko je proti Turčiji v 35 minutah dosegel kar 33 točk, ob tem pa iz igre zgrešil le en met (9/10), in en prosti met (14/15).

V prvem polčasu je Bellineli proti Špancem zgrešil svoj edini met za tri točke, nato pa se mu je v drugem dobesedno odprlo. Na koncu se je ustavil pri 27 točkah.

Španija je tako na tretji tekmi prvenstva doživela drugi poraz, to pa ni nekaj, kar bi pričakovalo veliko ljudi. Poraz so doživeli kljub pošastni igri prvega zvezdnika, Paua Gasola, ki je v statistiko vpisal dvojni dvojček, s 34 točkami in desetimi skoki.

Prav Gasol je trenutno na vrhu lestvice strelcev letošnjega EuroBasketa, s povprečjem 23,7 točk na tekmo, sledi mu Gallinari, z 22 točkami na tekmo, edini, ki na prvenstvu še dosega vsaj 20 točk na tekmo, pa je Izraelec, Omri Casspi.

Belinelli je na osmem mestu lestvice strelcev (17,7), Alessandro Gentile pa na 17. (15,3).