Brez presenečenja v Mariboru

V sredo se je v državnem prvenstvu za košarkarice začelo 7. kolo. Na uvodnem obračunu so aktualne prvakinje iz Celja gostovale v Mariboru. Domačinke so se z Athletom enakovredno kosale uvodnih 14 minut, na koncu pa morale priznati premoč s 57:94.

3103_athlete

Mariborčanke so obračun štajerskih rivalov začele podobno uspešno kot zadnjega proti Triglavu, ko so premoč priznale šele po podaljšku. V prvi četrtini tekme z državnimi prvakinjami, ki so nastopile brez Tine Trebec in Larise Ocvirk, so narekovale ritem igre ter ob zaključku uvodnih desetih minut vodile z 21:18. Ob vstopu v drugo četrtino so nato Celjanke nekoliko strnile svoje vrste. Tekmo je po izenačenju na 26. točki odločil njihov niz 10:0, po katerem domačinkam ni več uspelo ogroziti zmage tekmic.

V dresu Athlete Celja je največ točk (20) dosegla visokorasla hrvaška košarkarica Andrea Marić, s 17 točkami ji je sledila 18-letna slovenska reprezentantka Annamaria Prezelj, po 16 točk sta k 16. uspehu v državnem prvenstvu dodali še Alma Potočnik (2:3 za dve, 2:2 za tri, prosti meti 6:6) in Iva Slonjšak (10 skokov). Za Maribor je Ela Stergar prispevala 14 točk.

Preostala tekma kola bo na sporedu v četrtek. Tekma med Grosupljem in Domžalami se bo začela ob 19.20.

1. SKL (Ž), 7. krog, 30.3.
Maribor – ATHLETE CELJE 57:94 (21:18, 11:26, 16:22, 9:28)
(Stergar 14, Vujačić 12; Marić 20 (6 skokov), Prezelj 17)

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Pričakoval sem, da se bomo bolje upirali. Nekaj časa je šlo, a pri takšni razliki v skoku je težko priti do boljšega rezultata. Nekatere naše punce so verjetno mislile, da jim bo lažje, ker nekatere košarkarice Athlete Celja niso igrale. A proti mlajšim igralkam, ki igrajo še bolj agresivno, je še težje igrati.