Brez poškodovanega Čančarja ni šlo proti Črni gori

Moška reprezentanca do 20 let je na mednarodnem turnirju v hrvaškem Dubrovniku, na drugi tekmi doživela prvi poraz. Od varovancev Aleksandra Sekuliča je bila z 78:59 boljša reprezentanca Črne gore. Najboljši slovenski strelec je bil Nejc Martinčič z 12 točkami.

2606_u20

V uvodni četrtini si je gleženj poškodoval najboljši strelec naše reprezentance na prvi tekmi proti Hrvaški, Vlatko Čančar.

Na zadnji dan mednarodnega turnirja v Dubrovniku, se bo naša reprezentanca pomerila s Turčijo, ki je na lanskem evropskem prvenstvu v italijanskem Lignanu Sabbiadoru, zasedla končno tretje mesto.

Pripravljalna tekma, 25.6.
ČRNA GORA – Slovenija 59:78 (15:20, 11:24, 15:14, 18:20)
Slovenija: Šiško 9, Sajevic 5, Čančar 5, Kraljević 2, Grubelič 5, Janc, Ožegovič 6, Durnik 6, Marinč, Leskovar 9, Habat, Martinčič 12.

Aleksander Sekulič, glavni trener moške reprezentance U20:
“Igrali smo proti zelo čvrsti, močni in visoki reprezentanci Črne gore. Na žalost si je že na samem začetku tekme gleženj ob metu na koš poškodoval Vlatko Čančar, tako da smo morali praktično celotno tekmo odigrati brez njega. To niti ne bi bil takšen problem, če ne bi imeli na listi poškodovanih že dva igralca, ki igrata na poziciji krilnega centra. Tako smo igrali brez ‘štirice’, kar se nam je poznalo v skoku in realizaciji napadov v neposredni bližini koša, kjer je enostavno prevladala moč in višina Črnogorcev. Skozi tekmo smo se skušali prilagoditi na težave, ki jih imamo, vseeno pa je bila druga četrtina tista, ki je bila naša najslabša, in je na koncu odločila zmagovalca. Če nismo bili evforični po petkovi zmagi nad Hrvaško, tudi po porazu proti Črni gori ne bomo delali drame. Vemo, kakšne so naše slabosti, vemo tudi, zakaj smo izgubili to tekmo. Poškodbe moramo prebroditi, in verjamem, da bomo v popolni postavi veliko boljši.”