Zvezdi dovolj ena četrtina, Budućnost v zadnjih sekundah

Podgoriška Budućnost je prišla do sedme zaporedne zmage, s katero se je še utrdila na vrhu Lige ABA. Z 81:83 so premagali Mega Leks, ki je v zadnjih minutah izpustil zmago iz rok in naredil preveč napak, zato ostaja pri desetih zmagah in šestih porazih.

Videopovzetek Mega Leks – Budućnost:

Budućnost je vodil 55:63, potem 65:68. Ognjen Jaramaz (brat igra za Budućnost) je z osmimi zaporednimi točkami povedel Mego v vodstvo 73:68, dve minuti pred koncem je bilo še 78:72. Po korakih in izgubljeni žogi je trojko iz slačilnice zadel Tadija Dragićević, ki je s trojko (drugo svojo na tekmi po petih zaporednih zgrešenih metih) poravnal na 80:80.

Omar Cook je pet sekund pred koncem zadel za 81:83, Đorđe Simeunović pa v zadnjem napadu nič bolj natančen kot dvakrat poprej na tekmi – tudi tretji met za tri točke je zgrešil.

Crvena zvezda je v tretji četrtini (23:8) odločila v svojo korist obračun z Zadrom.

MZT po odhodu Aleša Pipana ne pozna poraza. Sinoči so na domačem parketu premagali še Partizan Eda Murića (82:78), ki se ni vpisal med strelce. S porazom pa je na klopi Igokee debitiral Dragan Bajić, Metalac je bil boljši s 60:66.