Brez Okorna boljši od Budućnosti

Košarkarji Olimpije so si z zmago proti Budućnosti (81:79) v 23. krogu Lige ABA tudi matematično zagotovili obstanek v Ligi ABA. V dresu domače ekipe je vnovič blestel dvojec Nikola Janković&Brandon Jefferson, ki sta dosegla po 24 točk. Američan je zadel pet trojk, Janković je pristavil 11 skokov.

Pri gostih je bil pri metu Reynolds (17).

Domačo ekipo je vodil Luka Bassin, saj je Gašper Okorn počival. Liga ABA mu je namenila kazen počitka tekme, ker je sekundo pred koncem obračuna proti FMP-ju sodnikom povedal, kar jim gre. Takrat je bil na tapeti sodnik Tomislav Hordov, ki pa ga kazen očitno ni doleleta. Nocoj je že delil pravico na tekmi Igokea – Krka.

Liga ABA, 23. krog, 22.2.
UNION OLIMPIJA – Budućnost 81:79 (23:19, 22:21, 19:22, 17:17)
UOL: Barbarič 3, Oliver 8, Pelko 6, Milošević 4, Janković 24 (11 skokov), Jefferson 24, Hrovat 12 (8 podaj, 4 ukr. žoge).

Olimpija je v prvem polčasu dvakrat povedla za 9 točk (28:19 in 38:29), a tekme v svojo korist ni prelomila. V tretji četrtini je po prostem metu prednost narasla na 10 točk (53:43).

O zmagovalcu se je odločalo v zadnjih treh minutah. Petar Popović je zadel trojko za 71:73, temu pa je sledila serija domačih zmajev 7:0, kar je botrovalu vodstvu 78:73. Podgoričani so prišli na 78:76, Jure Pelko pa je mirno zadel tri proste met, zadnjega pa pri vodstvu 81:79 namerno zgrešil. Vse skupaj je bilo dovolj za nov uspeh Olimpije, ki je odigrala tekmo v Tivoliju pred okoli 1200 gledalci.