Brez obrambe klonili, svetli točki: Simonović in Badžim

Košarkarji Petrol Olimpije so na tekmi osmega kola Lige ABA v Laktaših doživeli šesti zaporedni poraz. Igokea je bila v pravem revolveraškem obračunu boljša s 115:105.

Obiskovalci uvodne tekme osmega kola Lige ABA med Petrol Olimpijo in Igokeo so bili v Športni dvorani Laktaši priča izjemnemu strelskemu dvoboju, saj sta moštvi skupaj dosegli kar 220 točk, prvič v tej sezoni in hkrati prvič po 23. decembru lani, ko je Cedevita v Zagrebu s 102:101 premagala Zadar, pa se je zgodilo, da je vsako izmed moštev doseglo vsaj 100 točk. Dejstvo, da so Zmaji dosegli največ točk v tej sezoni pa ni Ljubljančanom kaj dosti pomagalo, saj so na koncu doživeli šesti zaporedni poraz, osmega zaporednega v Laktaših.

Petrol Olimpija je tekmo začela zadržano, košarkarjem Igokee pa dovolila, da so zadeli kar 18 od prvih 21 metov iz igre. Kljub temu so Zmaji na krilih dobre igre Roka Badžima, Marka Simonovića (oba po 12 točk v prvem polčasu) in Scottieja Reynoldsa (11 točk) uspešno držali korak z domačini. Moštvi sta tako v pravem revolveraškem obračunu že v prvem polčasu dosegli 126 točk (66:60), vse skupaj pa se je nato nadaljevalo v drugem delu tekme. Zmaji so se v tretji četrtini po zabijanju Mirze Begića približali na štiri točke zaostanka (75:79), Igokea pa je odgovorila z nizom osmih zaporednih točk, vnovič pobegnila na udobno prednost, ki jo je nato v zadnji četrtini še povišala in se na koncu veselila zmage s 115:105.

Kar šest košarkarjev v dresu ljubljanske ekipe je doseglo dvomestno število točk, trije pa so presegli oziroma dosegli mejo 20 točk. Scottie Reynolds se je tako ustavil pri 21 točkah, Roko Badžim in Marko Simonović, ki je s 13 skoki vknjižil dvojnega dvojčka, pa pri 20 točkah. Jan Špan je dosegel 13, Aleksandar Lazić 11, Miha Lapornik pa deset točk.

V nedeljo bodo košarkarji Petrol Olimpije vnovič stopili na parket, saj jih v Areni Stožice ob 19.00 čaka dvoboj šestega kola državnega prvenstva z Rogaško.

Zoran Martić, glavni trener Petrol Olimpije:
»Priča smo bili tekmi brez obramb. Obe moštvi sta imeli skozi celotno tekmo velike težave v igri v obrambi. Pri nas to posebej velja z igro v pick’n’roll situacijah. Na koncu so Igokeini košarkarji s svojimi izkušnjami in individualno kvaliteto zasluženo zmagali. Zbrali smo 19 skokov v napadu in zadeli 14 metov za tri točke, a prejeli 115 točk. Teoretičnih možnosti, da zmagaš takšno tekmo, praktično ni.«