Brez Begića in Lorbka poraz v zadnji sekundi

Moštvo Petrol Olimpije je na domačem parketu Arene Stožice v 11. kolu Lige prvakov proti Filou Oostendeju doživelo boleč poraz (69:71).

Petrol Olimpija je izjemno naporen niz osmih tekem v vsega 13 dneh v sredo v domačih Stožicah sklenila s tesnim in bolečim porazom proti Filou Oostendeju. Ljubljančani so bili skozi celotno srečanje boljši tekmec, Zmaji so vseskozi narekovali tempo igre na parketu, na koncu pa so tehtnico na stran Belgijcev nagnile izgubljene žoge in srečno polaganje Chasea Fielerja tri sekunde pred koncem tekme za končnih 71:69.

Kljub utrujenosti so košarkarji Petrol Olimpije v sredo proti sedemkratnim zaporednim belgijskim državnim prvakom prikazali zelo dobro predstavo. V drugi četrtini je semafor v Stožicah kazal že 34:24 v korist čete Saše Nikitovića, a Ljubljančani so v drugem polčasu popustili, Filou Oostende pa jih je ujel in ob koncu tekme tudi prehitel.

Odlični Luka Šamanić, ki je z 18 točkami in štirimi skoki prikazal svojo najboljšo predstavo v tej sezoni Lige prvakov, je štiri sekunde pred koncem tekme izsilil osebno napako Loica Schwarta, in hladnokrvno zadel dva prosta meta, s katerima je izid poravnal na 69:69, a na drugi strani je s srečnim polaganjem za 71:69 v korist Belgijcev odgovoril Chase Fieler.

Ob Šamaniću je 15 točk dosegel Roko Badžim, Aleksandar Lazić je zbral deset skokov, Marko Simonović pa je sedmim točkam dodal pet skokov. Petrol Olimpija je tokrat zaigrala brez Mirze Begić, ki mu je glavni trener namenil počitek.

Pred Zmaji so zdaj trije dnevi tekmovalnega premora, v nedeljo pa bodo na parket stopili v Ligi ABA. Čaka jih namreč gostovanje pri zagrebški Ciboni, obračun pa se bo začel ob 19.00.

Saša Nikitović, glavni trener Petrol Olimpije:
»Znova smo prikazali dobro in borbeno predstavo, pokazatelj tega je zagotovo število skokov, predvsem v napadu. Igrali smo ekipno, vseh 40 minut, a na koncu so nas zlomile naše izgubljene žoge, saj smo dvoboj sklenili s kar 19 izgubljenimi žogami. Po naših napakah je belgijsko moštvo s hitrimi protinapadi dosegalo lahke točke, to pa ne velja za takrat, ko so nas napadali na postavljeno obrambo. Po devetih dneh in šestih tekmah smo pokazali veliko energije in nekaj dobrih trenutkov.«

Luka Šamanić, igralec Petrol Olimpije:
»Kljub temu, da smo v zadnjih dveh tednih odigrali precejšnje število tekem, smo zaigrali zelo energično. Prikazali smo zelo dobro igro v obrambi, prevladovali smo tudi v skoku. Filou Oostende je zadel zelo srečen met in tako večer zaključil z zmago.«