Bravo, Triglav! Athlete Celje v Sarajevu

Pred zanimivim vikendom, ki bo v Celju dal ime zmagovalca Pokala članic, bodo košarkarice Triglava in Athlete Celje odigrale novi preizkušnji v mednarodni ligi WABA. Kranjčanke so premagale beograjsko Crveno zvezdo, Celjanke pa se v četrtek podajajo na gostovanje k zasedbi Play Off Ultra.

Liga WABA, drugi del, 6. krog, 22.2
TRIGLAV – Crvena zvezda 68:58 (17:18, 15:9, 21:8, 15:23)
Kalušić 21 (7 skokov), Sofrič 12 (5 skokov), Zdolšek (5 podaj) in Žibert (5 skokov in 7 podaj) po 11; Prlja 12.

Kranjčanke, ki so v prejšnjem kolu tesno slavile na slovenskem derbiju proti zasedbi Athlete Celje, so na domači tekmi proti Crveni zvezdi vknjižile drugo zaporedno zmago oziroma peto v superligi. Žal se kljub zmagi ne morejo več uvrstiti med štiri najboljše ekipe, enako pa velja tudi za zasedbo Crvene zvezde, ki ostaja pri štirih zmagah.

Po izenačenem uvodnem delu srečanja so v drugi četrtini na plin stopile Kranjčanke in si do polčasa priigrale pet točk prednost. Tekma je bila odločena v tretji četrtini, katero so aktualne državne podprvakinje Slovenije dobile s 13 točkami prednosti. Kljub 28 izgubljenim žogam (Beograjčanke so jih izgubile polovico manj) so Kranjčanke ves čas nadzirale potek srečanja in na koncu prišle do nove zmage z rezultatom 68:58.

Premoč košarkaric Triglava je bila opazna predvsem pod obema obročema, saj so skok dobile z 39:21. Najboljša strelka tekme je bila Aida Kalušić, ki je dosegla 21 točk, pri gostjah pa jih je Marija Prlja dosegla 12.

Kranjčanke se v naslednjem kolu odpravljajo na gostovanje k podgoriški Budućnosti.

23.2.
Play OffUltra – Athlete Celje (19.00)

Kljub porazu v prejšnjem kolu proti ekipi Triglava, so si košarkarice Athlete Celje že priigrale uvrstitev na zaključni turnir četverice lige WABA. V drugem delu so Celjanke doslej vknjižile sedem zmag, s čimer zasedajo četrto mesto na lestvici. Na četrtkovi tekmi proti sarajevski zasedbi Play Off Ultra bodo tako lovile osmi par točk, hkrati pa bodo tudi iskale pot do čim boljšega izhodišča v polfinalu zaključnega turnirja.

Najboljša strelka pri Athlete Celje je v tem tekmovanju Annamaria Prezelj, ki povprečno dosega kar 22,8 točke na tekmo, Shante Evans jih dodaja 17,3.