BRAVO: Olimpiji uspelo, kapetan Zagorac jo je popeljal v TOP 32

Rubrika: Eurocup

Unionu Olimpiji je uspelo – na zadnji tekmi rednega dela pokala EuroCup je v gosteh s 77:75 premagala Oldenburg in si zagotovila preboj v TOP 32 tekmovanja. S 23 točkami je kapetansko odigral Saša Zagorac (23 točk, 5 trojk že v prvem polčasu). Zagi je bil tudi junak, ki je imel 16 sekund pred koncem mirno roko, da je pri 75:75 zadel oba prosta meta za končnih 75:77.

Pokal EuroCup, 10. krog, 16.12.
Oldenburg – UOL 75:77 (15:22, 15:23, 26:19, 19:13)
UOL: Wright 14 (5 skokov, 5 podaj), Hrovat 4, Nikolič 10, Lešić 18 (6 skokov), Zagorac 23 (5/7 za 3, 3 skoki), Mahkovic 4, Zakis 4.

Zmaji so odigrali že po videnem scenariji – v prvem polčasu so blesteli, zadevali pa z vseh koncev in krajev, zato so vodili po 20 minutah 30:45. V nadaljevanju je sledil padec, a je bilo dovolj sreče in zbranosti, da se ni zapravilo vse prigarano v prvem delu. Olimpija je v TOP 32, kar je glede na pomlajeno in krepko pocenjeno ekipo, lep uspeh. Da pa bodo zmaji drugo leto morda spet tu, pa bo treba zmagovati v Ligi ABA. Zato je naloga štaba, da moštvu dovoli, da se poveseli, jutri pa misli na regionalno tekmovanje, ki daje kruh, Evropa pač ne.