Bojevniki kot prvi v zgodovini brez praske v finale lige NBA

Na izredno čustveni četrti tekmi so Bojevniki dokončali posel in zmagovalca tekme in serije rešili že v prvi četrtini, na koncu pa predvsem Steph Curry ni dovolil, da bi se domačini približali in prišli v igro za svojo prvo zmago in si podaljšali letošnjo sezono vsaj še za kakšno tekmo.

Manu Ginobili je tekmo začel v prvi peterki, lahko pa da smo spremljali njegovo zadnjo tekmo v dresu Ostrog. Dosegel je 15 točk in imel 7 asistenc, igrišče pa zapustil ob vzklikih množice ‘Manu, Manu!‘ dobri dve minuti pred koncem tekme. Kmalu štiridesetletni Ginobili je vseh 15 sezon odigral v dresu San Antonia.

Skozi celotno tekmo so Bojevniki nadzorovali dogajanje na igrišču, izredno razpoložen je bil Steph Curry, ki je na koncu dosegel 36 točk, s petimi trojkami (iz 13-ih poizkusov) pa je tudi presegel Kobeja Bryanta na večni lestvici doseženih trojk v končnici in je zdaj na petem mestu tik za LeBronom Jamesom. Curry je imel še šest asistenc in pet skokov.

Kevin Durant je dosegel 29 točk ob odličnem metu iz igre 10:13, imel je tudi 12 skokov. Odlično predstavo je prikazal tudi Draymond Green, ki je tekmo začel kot center, dosegel je 16 točk, imel pa po 8 skokov in asistenc.

Prvo četrtino so gosti dobili za 12 točk, polčas za 14. Sredi tretje četrtine je bilo že 22 točk razlike, domačini so se pred koncem tretje četrtine uspeli približati an 10 točk zaostanka, toda nato je takoj sledil odgovor Bojevnikov in z delnim rezultatom 10:0 so razblinili dvome o zmagovalcu.

Domačinom, ki so tudi tokrat igrali brez svojega prvega igralca Kawhi Leonarda, nikakor ni steklo v napadu, iz igre so metali 42,3%, na drugi strani Golden State 55,8% uspešno. V domačih vrstah je bil poleg Ginobilija najboljši strelec Kyle Anderson, dosegel je 20 točk, Patty Mills jih je dodal 14. Domačini so imeli 8 izgubljenih žog, 9 manj od gostov, toda tega niso znali pretvoriti v večjo prednost.

Golden State tako zdaj čaka na svojega nasprotnika v finalu, kamor so se kot prva ekipa na zahodu po Lakersih uvrstili tretjič zapored. Finale se začne prvega junija pri njih doma v Oracle areni.