Boston tik pred zmenkom s Clevelandom

Boston je po dveh porazih na gostovanju doma ponovno prišel do zmage in povedel v seriji 3:2, tako da za uvrstitev v konferenčni finale, kjer ga čakajo prvaki, potrebuje še eno zmago.

Tudi tokrat so gledalci, kot je za to serijo prej običaj kot izjema, spremljali tekmo, ki je bila odločena že veliko pred zadnjim zvokom sirene. Boston je že po prvi četrtini vodil za 12 točk ob polčasu za 16, dobil pa je tudi obe četrtini v drugem polčasu. Najvišje vodstvo na tekmi je znašalo 26 točk.

Nasploh letos v konferenčnih polfinalih spremljamo izredno neizenačene tekme. Od 18 odigranih tekem sta se samo 2 končali z manjšo razliko od desetih točk.

Najboljši strelec Bostona je bil tokrat Avery Bradley z 29-imi točkami, kar je njegov rekord kariere v končnici, imel je tudi 6 skokov. Al Horford je dosegel 10 točk, Isaiah Thomas in Jae Crowder pa po 18.

Igralci Bostona so bili izredno učinkoviti pri metu za tri točke, zadeli so jih kar 16 iz 33-ih metov. Nasploh je Boston prikazal izjemno kolektivno igro skozi celotno srečanje, kar se kaže v razporeditvi strelcev in tudi po številu asistenc – zbrali so jih 33, na drugi strani igralci Washingtona 21.

Pri gostih je bil najboljši strelec John Wall, zbral je 21 točk, Bradley Beal jih je dodal 16.

Washington ni dobil tekme v končnici v Bostonu vse od leta 1982.