Boston tesno prek Miamija, boj za končnico se zaostruje

Košarkarji Miamija so morali še četrtič v letošnji sezoni priznati poraz proti Bostonu, ki je slavil z rezultatom 112:108. S to zmago se je Boston na prvem mestu vzhodne konference izenačil s Clevelandom, Miami pa je navkljub porazu zadržal osmo mesto, ima zmago prednosti pred Chicagom.

V prvem polčasu so bili boljši Goran Dragić in soigralci, sredi druge četrtine so vodili že za 15 točk, Boston je do polčasa znižal prednost na 5. Odločila je tretja četrtina, ki jo je Boston dobil 32:17, košarkarjem Miamija pa se je tako kot že nekajkrat v zadnjih tekmah ustavil met z razdalje.

V zadnji četrtini so se igralci Miamija ponovno približali Bostonu, s trojko Dragića so sedem minut do konca tekme prešli tudi v vodstvo. Po nekaj izmenjavah vodstva, po zadetih prostih metih in polaganju Thomasa dve minuti do konca se je Boston malo odlepil, po zadetih prostih metih Marcusa Smarta 20 sekund do konca pa igralci Miamija niso več ogrozili zmage Bostona.

Pri Miamiju sta bila najbolj razpoložena Tyler (24) in James (20) Johnson, s klopi sta prispevala skupno 44 točk. Hassan Whiteside je dodal 19 točk in 15 skokov. Goran Dragić je v 34 minutah dosegel 13 točk iz 14 metov iz igre, v petih poskusih je zadel eno trojko. Imel je še 4 asistence in dve ukradeni žogi. Pri Bostonu je Isaiah Thomas dosegel 30 točk, Jae Crowder jih je dodal 25.

Miami čez dva dni čaka izjemno pomembna tekma v boju za končnico proti Detroitu Bena Udriha.

Od preostalih tekmecev Miamija za končnico so zmagali igralci Chicaga, ki so premagali Milwaukee. Odlične igre v zadnjem času kaže Nikola Mirotić, tudi tokrat je bil najboljši strelec ekipe z 28 točkami. Tri ekipe so izenačene na mestih od pet do sedem – Atlanta, Indiana in Milwaukee imajo 35 porazov, Miami jih ima na osmem 37, Chicago pa na devetem 38.

Na zahodnem derbiju in dvoboju dveh glavnih kandidatov za naziv MVP rednega dela sezona so košarkarji Houstna premagali Oklahomo z rezultatom 137:125. Russel Westbrook je dosegel ‘pričakovanega’ trojnega dvojčka – 39 točk, 11 skokov in 13 asistenc, James Harden pa je tudi pokazal, zakaj si on zasluži naziv MVP – poskrbel je za razigrano ekipo, v kateri se je najbolj izkazal Lou Williams z 31 točkami. Harden je ob 12 asistencah zbral 22 točk, od njega pa sta več košev dosegla še Eric Gordon in Trevor Ariza, oba 24.

Los Angeles Clippersi so doživeli boleč poraz proti Sacramentu. Postali so prvo moštvo v sezoni, ki je zgubilo tekmo po tem, ko so pet minut pred koncem vodili za več kot 18 točk. Pred tem se je 359 tekem končalo z zmago moštva z visokim vodstvom.