Boston s pomočjo nepričakovanega junaka do zmenka s prvaki

Tako kot v zahodni se bosta tudi v vzhodni konferenci v finalu pomerila prvopostavljena nosilca rednega dela sezone. Boston je na sedmi tekmi doma premagal Washington in si tako zagotovil dvoboj proti branilcem naslova iz Clevelenda, v seriji pa bo imel prednost domačega igrišča Boston.

Tekma, ki je bila po pričakovanjih napeta do konca, je v zadnji četrtini dobila nepričakovanega junaka. Kanadčan Kelly Olyniyk je namreč dosegel rekord kariere v končnici, 26 točk, kar 14 izmed teh pa je dosegel v zadnji četrtini, tudi 11 izmed 13-ih točk v obdobju, v katerem so si igralci Bostona priigrali prednost 110:100, ki se je na koncu izkazala za odločilno.

Na začetku tekme so hitro vodstvo 10:2 dosegli domačini, ki so dobili tudi prvo četrtino, v drugi pa so bili boljši gosti. Polčas se je končal s prednostjo dveh točk za goste, v tretji četrtini so igralci Bostona še proti koncu zaostajali 76:27, potem pa je ob koncu tretje in na začetku četrte sledila serija Bostona 22:5, po kateri igralci Washingotna niso več prevzeli vodstva.

Katera ekipa se bo uvrstila v finale?

Rezultati

Loading ... Loading ...

Pri Washingtonu je zatajila predvsem klop – med strelce se je vpisal samo Bojan Bogdanović, dosegel je 5 točk, vse v prvem polčasu, na drugi strani je klop Bostona, na čelu z Olynykom, dosegla 48 točk. 26 točk Olynyka je bilo največ točk od igralca s klopi v sedmi tekmi končnice po Leandru Barbosi v dresu Phoenixa proti Lakersom leta 2006.

Pri Bostonu je bil najboljši strelec Isaiah Thomas, dosegel je 29 točk, imel pa je tudi 12 asistenc (njegov rekord končnice). Al Horford je dosegel 15 točk, Jae Crowder pa 14.

Thomas se je že ozrl proti seriji s Clevelandom:

Bradley Beal je za Washington dosegel 38 točk, Otto Porter jih je dodal 20. John Wall je končal pri 18-ih točkah, imel pa je tudi 11 asistenc in 7 skokov, v zadnji četrtini ni dosegel niti točke, zgrešil je zadnjih 11 metov iz igre, od tega sedem trojk.

Gosti so bili veliko boljši v skoku, zbrali so jih 12 več (43), toda imeli so tudi 15 izgubljenih žog (7 več od Bostona), iz katerih so domačini dosegli 17 točk.